Nejnovější zprávy: Zámek Kunín zaplavily tisíce květů. Začala výstava Růže pro hraběnku Začala oprava trati z Dětmarovic k polským hranicím za 3 miliardy

Kultura

​Ostravan Radim Kolibík se stal dvorním fotografem MIG 21

Známý ostravský fotograf Radim Kolibík, spolupracovník redakce Magazínu PATRIOT, se stal oficiálním fotografem kapely MIG 21.

Foto: Radim Kolibík

“Spolupráce přitom začala úplnou náhodou,” říká Radim Kolibík.

Jak?
Díky vítězství v soutěži firmy Nikon jsem dostal možnost fotografovat v minulém roce velmi zblízka festival Colours of Ostrava. A právě při tomto focení vznikl poměrně zajímavý snímek frontmana kapely MIG 21 Jirky Macháčka. (První snímek ve fotogalerii pod článkem - pozn. red.)

Co bylo dál?
Několik snímků jsem pak poslal klukům z kapely a ozvala se mi jejich manažerka, že by měli zájem o nafocení koncertu v Lucerna Music baru v prosinci 2018.

Byl jsi na focení takového koncertu připravený?
Pro mě je právě takové focení vítaným adrenalinem, stejně jako focení z dronu, které mám taky rád.

Co je na tom tak adrenalinové?
Je to téměř vždy boj se světelnými podmínkami, snaha zachytit neopakovatelný a nepředvídatelný okamžik. A hlavně je to taky o té energii a atmosféře na koncertech - tohle přesně díky skvělému souznění s publikem MIG 21 umí.

Jak focení v Lucerně dopadlo?
Focení v Lucerně není jednoduché, na malém prostoru je strašně moc lidí, takže se musíte prodírat davem. Je to něco úplně jiného než v halách, kde jsou ochozy a vyhrazený prostor pro fotografy. Po koncertě jsem odjel domů, poslal kapele fotky a za týden jsme se těsně před Štědrým dnem sešli v Ostravě.

Jak schůzka dopadla?
Myslím, že jsme si s kapelou opravdu lidsky sedli. Dostal jsem od nich vlastně vánoční dárek - nabídku výhradní spolupráce.

Co to znamená?
Nafotil jsem sadu promo snímků k novému turné kapely Hyjé! Tour, které začíná letos na podzim, a mám volnou ruku ve výběru koncertů, které budu fotografovat. Také jsem fotil natáčení nového klipu.

Jaká to byla pro tebe zkušenost?
Neskutečná. Čtrnáct hodin tvrdé práce režisérky, celé kapely a týmu, který natáčení zajišťoval. Mým úkolem bylo zachytit atmosféru toho dne, což se mi, myslím, podařilo.

Co pro tebe spolupráce s tak známou a populární kapelou znamená?
Hlavně možnost dělat profi práci v prostředí, které mě vždycky bavilo a lákalo.

Kdy můžeme MIG 21 vidět někde poblíž?
Hrajou tady 18. října a Clubu Garáž. Vím, že mají Ostravu rádi, tak si koncert rozhodně nenechte ujít!

Budeš je fotit?
Na domácí půdě si to rozhodně nenechám ujít.

Fotogalerie