Nejnovější zprávy: Dopravní podnik Ostrava v novém jízdním řádu zrychluje spoje! Muž v dresu Baníku napadl během duelu se Spartou strážného. Poznáte ho?

Společnost

Ostrava volala po gólu marně, zápas fotbalové reprezentace skončil fiaskem

"Dej, Česko, gól!" volali ostravští fanoušci v úterý večer na deštěm zmáčeném Městském stadionu marně. Fotbalisté národního týmu uhráli proti soupeři z Ázerbájdžánu pouze bezbrankovou remízu, čímž si notně zkomplikovali vyhlídky pro další boje v kvalifikaci o postup na mistrovství světa.

Ostravské publikum, které se na vítkovickém stadionu sešlo ve velmi slušném počtu 12 tisíc diváků, sice hráčům na závěr připravilo pěknou děkovačku, ale ozýval se také pískot typický pro pocity fanouškovského zklamání.

Bezbranková remíza bohužel jen podtrhla dosavadní účinkování nového reprezentačního týmu kouče Karla Jarolíma, který v úterý nasadil i ex-vítkovického gólmana Tomáše Vaclíka a bývalého baníkovce Lukáše Droppu. Ani oni však nic nezměnili na tom, že v kvalifikaci o světový šampionát zatím Češi získali pouhé dva body a navíc nevstřelili ani jeden gól!

V Ostravě po hříchu nedokázali navázat na zdejší necelý rok staré přípravné vítěztsví 4:1 nad Srbskem a ani na poslední kvalifikační výhru, která se datuje do jara roku 1995, kdy „nároďák“ na Bazalech zdolal Bělorusko 4:2.

Tentokrát mohl po slušném úvodu hry v obraně pozorného soupeře gólově „sejmout“ Jiří Skalák nebo ve druhém poločase v jasné šanci střídající Milan Škoda, ale proti byl vždy ázerbájdžánský gólman Agajev. A tak se pozápasová hodnocení nesla ve smutném duchu.

Je to zklamání, uznal kouč

Navzdory složité éře budování nového mužstva je totiž pouhá remíza s „neznámým“ protivníkem fiaskem. „Nevstoupili jsme do zápasu špatně a měli záměr, jak na soupeře. Bohužel, byly tam fáze, kdy jsme koncovku řešili zbrkle a nedokázali šanci zužitkovat. Soupeř byl dobře organizovaný v obraně, ale situace na to, abychom rozhodli, tam byly. Je to zklamání,“ konstatoval v televizním interview kouč Jarolím.

Aby Česko bylo dál ve hře o postup, musí teď už bezpodmínečně uspět v dalším utkání. A zřejmě to bude chtít začít u sebekritiky, což už někteří činili bezprostředně po utkání.

„Skupina sice není u konce, ale pokud chceme hrát na mistrovství světa, Ázerbájdžán bychom porazit měli. Bohužel nám chyběla větší kvalita a kreativita. Bylo to o tom vzít na sebe odpovědnost a udělat rozdílovou věc,“ řekl záložník Bořek Dočkal.

Jediným pozitivem tak asi zůstala skvělá atmosféra, ačkoli proti očekáváním nakonec vyprodáno nebylo. Fanoušci ovšem navzdory „větru a dešti“ hráče hnali za kýženým gólem. „Chtěl bych fanouškům moc poděkovat. Byl jsem až v šoku, jak se s námi loučili. Bylo to úžasné. O to víc mě mrzí, že jsme tady nevyhráli,“ vyjádřil se kapitán Tomáš Sivok.

Škoda, že to nevyšlo. Nezbývá, než si přát, aby další kvalifikační působení i případné další zastavení našeho týmu v Ostravě bylo úspěšnější a hlavně, abychom na ně nemuseli čekat dlouhých jedenadvacet let…

Fotogalerie