Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Sport

Ostrava opět hostila špičkovou atletiku

V ostravské atletické hale se uskutečnil opět po roce konal prestižní atletický mítink Czech Indoor Gala 2018, v jehož rámci se divákům představila česká atletická špička s mezinárodní konkurencí.

Diváci byli svědky zajímavých soubojů, které byly pro mnohé atlety důležitou přípravou na halové mistrovství světa, které se koná letos v Birminghamu.

Jako minulý rok byl velkým sportovním zážitkem závod na 300 metrů. Pro letošek pořadatelé připravili běžcům hned dva běhy na této distanci, na které se představila zřejmě největší hvězda tohoto mítinku, havířovský rodák Pavel Maslák, dvojnásobný halový světový šampion a trojnásobný mistr Evropy.

"Na to, že poběžím dvakrát, se tedy moc netěším. Jednou by to bylo lepší, ale někdo to takhle naplánoval, a věřím, že to bude zajímavé. Alespoň si otestuji, jak na to jsem. Bude to můj poslední trénink před čtvrtkou,“ řekl Pavel Maslák novinářům.

Magazínu PATRIOT také řekl, že tato sezona je pro něj důležitá z hlediska obhajoby světového halového šampiona a že je rád, že příprava na vrchol halové atletiky v letošním roce probíhá bez problémů a zranění, a vše je na dobré cestě. Na mítink v Ostravě se těšil, neboť startoval před rodiči a známými.

K vůbec nejzvučnějším jménům patřila loňská mistryně světa a stříbrná z olympiády v Riu na 5000 metrů Obiriová, která v Ostravě závodila na trati 3000 metrů.

„Ano, ji můžeme považovat za největší hvězdu mítinku. Na pětce byla v loňské sezoně za celý rok neporažena.“ řekl sportovní manažer mítinku Alfons Juck.

Poněkud netradiční formát měl závod tyčkařů – nastoupili proti sobě smíšené páry Jan Kudlička, Jiřina Ptáčníková a Michal Balner, Romana Maláčová.

Koulař Tomáš Staněk zvítězil v Ostravě v halovém osobním rekordu 21,61 metru a ujal se vedení v letošních světových tabulkách. Z českých atletů vyhráli ještě překážkář Petr Svoboda a Pavel Maslák, který ovládl oba běhy na 300 metrů.

Nejlepší výkon mezi tyčkařkami 442 centimetrů zaznamenala Romana Maláčová, v netradičním formátu smíšených dvojic se z výhry radovala Amálie Švábíková společně s Řekem Emmanuilem Karalisem.

Fotogalerie