Nejnovější zprávy: Kvůli vážné nehodě byla uzavřena silnice mezi Starým a Novým Jičínem ​V neděli poprvé vyjede cyklobus z Frýdku-Místku do Horní Lomné

Společnost

Osobní auto narazilo u Starého Jičína do cisterny, bouraly pak i další vozy

​Hromadná nehoda automobilů komplikovala od odpoledne dopravu na Novojičínsku.

Ilustrační foto: ZZS MSK

Silnice I/48 je u Starého Jičína byla v obou směrech zavřená a policie odkláněla dopravu. Při nehodě se zranil čtyřiadvacetiletý muž, kterého z vraku vyprostili hasiči a vrtulník jej s těžkým zraněním transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě.

"Vzhledem k nejasnému počtu zraněných a více havarovaným vozidlům vyjely na místo tři pozemní posádky a vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Pětadvacetiletý muž musel být ze zdemolovaného automobilu vyproštěn hasiči. Utrpěl vážná vícečetná poranění v oblasti hlavy a hrudníku, zasahující lékaři vyslovili podezření na poranění páteře. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient transportován vrtulníkem do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě.

Druhý muž, ve věku pětačtyřiceti let, byl ošetřen se středně těžkými poraněními dolní a horní končetiny. Záchranáři jej uložili do vakuové matrace, podali léky tlumící bolest a po dalších opatřeních byl předán na úrazové ambulanci novojičínské nemocnice.

"Nehoda se stala okolo 15:30. Čtyřiadvacetiletý řidič osobního automobilu jel z Nového Jičína na Hranice a u sjezdu na obec Palačov dostal na mokré vozovce s největší pravděpodobností smyk a přejel na čtyřproudé komunikaci do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem," mluvčí novojičínské policie René Černohorský.

Jednalo se o cisternu na pohonné hmoty, která byla podle prvotních zjištění prázdná. "Cisterna po střetu přejela do protisměru a do ní postupně narazily dvě dodávky jedoucí ve směru na Hranice. Třetí dodávka jedoucí v tomto úseku nedobrzdila a narazila do trosek z jednotlivých vozů," uvedl Černohorský.

U nejvážněji zraněného muže byl nařízen odběr krve ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

U ostatních účastníků nehody byly orientační dechové zkoušky negativní. Vzniklá škoda bude ve stovkách tisíc korun.