Společnost
21/06/2020 Jaroslav Baďura

Osmiletá dívka se utopila, když se s ní a dalšími dvěma vodáky převrhnul raft

Osmiletá dívka se dnes utopila poté, co se s ní, patnáctiletou dívkou a šestačtyřicetiletým mužem na řece Morávce převrhnul raft.

Čtyři týmy záchranářů zasahovaly dnes odpoledne u tonoucích osob ve Frýdku-Místku.

Hlášení o události na řece Morávce přijali operátoři zdravotnické záchranné služby před tři čtvrtě na čtyři. Spolu s dalšími složkami IZS vyrazily na pomoc tři frýdecko-místecké posádky ZZS a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

"Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, sjížděl muž se dvěma dětmi rozvodněnou řeku na člunu, který se s nimi převrátil mezi obcí Dobrá a Frýdkem-Místkem," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Šestačtyřicetiletého muže a patnáctiletou dívku nalezli záchranáři na břehu při vědomí a bez zjevných poranění. Po prvotním vyšetření je pozemní posádka ZZS transportovala do frýdecko-místecké nemocnice, a to na centrální příjem nemocných a dětskou ambulanci.

Osmiletá dívka byla hasiči vylovena z řeky ve Frýdku-Místku bez známek života. Tým záchranářů započal ihned s rozšířenou resuscitací. Dítě bylo zaintubováno, o jeho dýchání se staral ventilátor a posádka prováděla nepřímou srdeční masáž.

Za podpory léků a přístrojové techniky se po více než třičtvrtěhodině podařilo obnovit činnost dívčina srdce. Vrtulník pacientku následně transportoval na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. V době předání byl krevní oběh dítěte nestabilní a jeho stav velmi kritický.

Dívka však nakonec zemřela.

Sdílejte článek