Společnost
22/07/2023 Petr Sobol

Opravy na Martinovské a Opavské ulici, dočasně ubudou jízdní pruhy

V pondělí 24. července se v Ostravě-Porubě zhruba na 14 dní změní řazení do pruhů na Martinovské ulici před křižovatkou s Opavskou ve směru na centrum města a také ve směru od Svinovských mostů do Poruby a Martinova.

Ostravské komunikace budou v lokalitě opravovat povrch vozovky. Práce budou probíhat etapovitě a jejich součástí bude i výměna indukčních smyček světelné signalizace.

„Z pohledu řidičů dojde k omezení počtu jízdních pruhů na Martinovské ulici na příjezdu k Opavské. Po dobu prací bude na Martinovské ulici pouze jeden jízdní pruh pro veškerý dopravní pohyb. Stávající světelná signalizace bude mít dočasně vypnuty odbočovací šipky,“ vysvětlil Tomáš Svoboda, vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací.

Podle výrobního náměstka společnosti Petra Uhlíře se bude muset změnit i jízdní prostor na Opavské ulici. „V prostoru napojení Opavské na Martinovskou ulici se rovněž sníží počet jízdních pruhů na jeden. Musí tak dojít také ke změně řazení na Opavské ve směru od Svinovských mostů,“ upozornil. Stávající sdružený pruh pro přímou jízdu na Porubu a pravé odbočení na Martinov se změní na pruh pouze pro pravé odbočení směrem na Martinovskou ulici.

Dopravní omezení potrvá do 6. srpna. Průjezd pro MHD zůstane i po dobu změn v řazení vozidel na Martinovské a Opavské ulici zachován. Na svých místech zůstanou i všechny zastávky hromadné dopravy.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama