Gastronomie
07/11/2018 Jaroslav Baďura

Opravené divadlo Jiřího Myrona hledá provozovatele kavárny a baru

Dne 16. prosince bude v Divadle Jiřího Myrona slavnostně otevřena denní kavárna Národní dům. Aktuálně tam divadlo hledá provozovatele.

Kavárna by měla sloužit jak divákům, tak široké veřejnosti. Umístěna bude ve foyeru u hlavního vchodu do divadla v místě bývalého bufetu pro diváky, přístupná ale bude i běžně z ulice.

Oba bufety u hlavního sálu divadla pro diváky jsou v provozu už od září. Druhý – v prvním patře – je zcela nový. Ohlasy od diváků svědčí o tom, že jim pohodlnější občerstvení vyhovuje. Pro oba bufety je vypsáno nové výběrové řízení na pronájem.

Bar má nově také Divadlo „12“. Vlastně malou scénu z pohledu diváka tvoří dva prostory – hlediště v sále a divadelní bar. Divadelní bar Ve dvanáctce je také již v provizorním provozu, výběrové řízení se ovšem týká i baru.

Bar by měl sloužit, podobně jako kavárna, návštěvníkům představení v Divadle „12“. Otevřen bude ale také široké veřejnosti (vchodem z ulice).

Poslední výběrová řízení se týkají stávajících prostor, a to zaměstnaneckého bufetu, který slouží výhradně zaměstnancům Národního divadla moravskoslezského, a Divadelního klubu, sloužícího jak umělcům, tak i divákům a příznivcům divadla.

Národní divadlo moravskoslezské umožňuje přihlásit se do několika výběrových řízení současně až do 16. 11. 2018 do 15.00 hodin. Podmínky řízení jsou dostupné na webu divadla www.ndm.cz.

Obsazení kavárny a baru je součástí velké rekonstrukce komplexu Divadla Jiřího Myrona, která jde do finále. Hotova je většina fasády, kam se vrátil i původní nápis Národní dům. Funguje Ateliér pro děti a mládež při NDM, s úspěchem se hraje v Divadle „12“

V den výročí vzniku republiky byl za velkého zájmu veřejnosti otevřen slavnostní sál. Pro tuto divadelní sezónu byl pojmenován po jednom z iniciátorů výstavby Národního domu - Edmundu Palkovském.

Národní dům je od svého vybudování v roce 1894 centrem české kultury v Moravské Ostravě a zůstal jím i po vzniku samostatného státu jako jedno z divadel, dnes tedy Divadlo Jiřího Myrona.

Výstavu mapující období vývoje české kultury a divadla v Ostravě od roku 1894 do roku 2018 si ve slavnostním sále můžete zdarma prohlédnout nejméně do konce roku.

Sdílejte článek