Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Opilý řidič projížděl v Ostravě parčíkem po schodišti. Prý si spletl cestu

Být opilý za volantem se nevyplácí. Nikdy totiž nevíte, kam vás cesta zavane.

Foto: se souhlasem MP Ostrava

Sedmapadesátiletý řidič v pondělí ráno nasedl v Ostravě-Porubě na ulici Květinová za volant a vydal se na cestu. Jenže ještě předtím požil alkohol a jeho jízda dopadla jinak, než plánoval. S autem vjel totiž do parčíku, kde svou jízdu nedobrovolně ukončil.

Podezřelou jízdu vozidla parčíkem nahlásil strážníkům náhodný svědek. Hlídka vyslaná na místo ve spodní části parčíku skutečně objevila nastartované vozidlo značky Dacia s rozsvícenými světly. Vozidlo jevilo známky poškození, bylo poškozeno zejména na pravé části, včetně prasklého předního nárazníku," řekl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Ve vozidle policisté nalezli i sedmapadesátiletého řidiče. Vzhledem k tomu, že z mužova dechu byl cítit alkohol, hlídka pojala podezření, že vozidlo řídil pod vlivem alkoholu. Toto podezření následně potvrdila i provedená dechová zkouška, která ukázala 1,6 promile alkoholu v dechu," uvedl Machů.

Řidič strážníkům řekl, že si spletl cestu. Z jeho popisu směru jízdy i ze stop na místě strážníci zjistili, že se řidič nevyhnul ani jízdě po namrzlém schodišti," dodal Machů.

Zavřít reklamu