Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Byznys

Opavská firma Arako dodá šoupátka pro společnost Shell

Opavský výrobce armatur Arako v pátek odeslal německé společnosti Schwietzke Armaturen část šoupátek ze zakázky za zhruba 106.000 eur (téměř tři miliony korun).

Koncovým zákazníkem je firma Shell, která šoupátka s označením S38 s převodovkou a ručním kolem využije v petrochemickém průmyslu, uvedla za společnost Arako Zuzana Sommerová.

Zakázka zahrnuje celkem 61 kusů šoupátek různých světlostí a pracovních tlaků. „Objednávku od společnosti Schwietzke Armaturen jsme obdrželi v listopadu 2015 na základě dobré dlouholeté spolupráce,“ uvedl manažer prodeje společnosti Arako Petr Hlaváč. Dodávky firma zahájila v březnu.

Firma Arako má 200 zaměstnanců. Vyrábí průmyslové armatury pro jadernou energetiku, tepelnou energetiku, chemický, petrochemický průmysl a plynárenství.

Svou produkci vyváží do celého světa, například do Německa, Rakouska, Slovenska, Indie, Číny, Ruska, Velké Británie. Od roku 2007 je majitelem firmy Arako společnost Atomenergomaš, energeticko-strojírenská divize ruské státní korporace Rosatom.