Nejnovější zprávy: Na Rudné v Ostravě se srazila dvě auta, jeden řidič je mrtvý Vondrák skončí jako místopředseda ANO, své funkce se vzdal

Byznys

Opavská firma Arako dodá šoupátka pro společnost Shell

Opavský výrobce armatur Arako v pátek odeslal německé společnosti Schwietzke Armaturen část šoupátek ze zakázky za zhruba 106.000 eur (téměř tři miliony korun).

Koncovým zákazníkem je firma Shell, která šoupátka s označením S38 s převodovkou a ručním kolem využije v petrochemickém průmyslu, uvedla za společnost Arako Zuzana Sommerová.

Zakázka zahrnuje celkem 61 kusů šoupátek různých světlostí a pracovních tlaků. „Objednávku od společnosti Schwietzke Armaturen jsme obdrželi v listopadu 2015 na základě dobré dlouholeté spolupráce,“ uvedl manažer prodeje společnosti Arako Petr Hlaváč. Dodávky firma zahájila v březnu.

Firma Arako má 200 zaměstnanců. Vyrábí průmyslové armatury pro jadernou energetiku, tepelnou energetiku, chemický, petrochemický průmysl a plynárenství.

Svou produkci vyváží do celého světa, například do Německa, Rakouska, Slovenska, Indie, Číny, Ruska, Velké Británie. Od roku 2007 je majitelem firmy Arako společnost Atomenergomaš, energeticko-strojírenská divize ruské státní korporace Rosatom.