Sport
20/08/2020 Josef Pešout

Opava jde pod trenérem Kováčem do ligy s cílem být efektivnější

Trenér opavských fotbalistů Radoslav Kováč má před sebou velkou výzvu v podobě další účasti klubu v první lize.

Týmu se ujal v závěru minulé prvoligové sezony, která byla náročná po všech stránkách. A po krátké letní přestávce vstoupí Slezský FC Opava do nového ligového ročníku na půdě Viktorie Plzeň.

Opavští znovu trénovali od 5. srpna a odehráli v přípravě jen tři zápasy. „Příprava byla opravdu specifická a především velmi krátká. Začali jsme zátěžovými testy, vyšly nám dobře. Hráčům jsme v prvních třech dnech pořádně naložili. Kádr jsme omladili, ale já mu věřím," uvedl Kováč podle ČTK na online tiskové konferenci.

Kouč vnímá náročnost soutěže a zároveň si uvědomuje, že tým dosud vstřelil málo gólů. „To chceme změnit. S příchody jsem velmi spokojen, ale ještě bychom chtěli jednoho hráče do středu zálohy. Aby to byl hotový hráč, který by mohl okamžitě pomoci. Jinak je kádr uzavřený a hotový," uvažoval trenér.

Posilou Holík z Dukly

Opava zapracovala na přestupovém trhu a získala ofenzivního záložníka Lukáše Holíka, který přišel z druholigové Dukly Praha. V přestup ze změnilo hostování obránce Matěje Helešice z Ostravy. Do A-týmu se také přesunulo několik mladíků.

Skončil naopak Tomáš Jursa, který zamířil do Karviné. Jan Hošek se vrátil po hostování do Teplic, na soupisce nejsou ani Petr Zapalač, Martin Sus. Talentovaný Filip Souček zkusí štěstí po přestupu do pražské Sparty.

„Nebránili bychom se, kdyby se Filip Souček třeba ještě za měsíc vrátil znovu do Opavy na hostování,“ prohodil Kováč.

„S kádrem jsem spokojený. Lukáš Holík byl náš vytoužený hráč. Má prvoligové zkušenosti z dřívějška. Loni se prosazoval herně i střelecky ve druhé lize, kde patřil k nejlepším hráčům celé soutěže. A slibujeme si od něj, že zlepší naši produktivitu ve finální fázi,“ řekl kouč na adresu ambiciozní posily.

Ředitel klubu Jaroslav Rovňan na zmíněné online konferenci nastínil plány. „Jednoznačným cílem je, abychom se vyhnuli bojům o záchranu. Věřím, že můžeme hrát v klidném středu tabulky, tedy kolem devátého až jedenáctého místa. Jsem přesvědčen, že na to máme,“ nechal se slyšet klubový šéf.

Nutno podtknout, že v soutěži bude nově startovat osmnáct týmů. Na jaře nikdo nesestoupil a naopak do první ligy se posunuli fotbalisté Pardubic a Zbrojovky Brno díky prvnímu a druhému místu ve druhé lize.

Sdílejte článek