Nejnovější zprávy: O letní tábory je zájem. Ale podražily, za jedno dítě nejméně 4000 korun Příběhy staré Ostravy. Bestiální vražda? Devět let vězení a jednou měsíčně půst

Společnost

Odporný čin! Zloděj z auta ukradl dětskou sedačku pro handicapovaného chlapce

Dosud neznámý pachatel z vozu odcizil malý technický průkaz, povinnou výbavu a také speciální dětskou autosedačku.

Foto: se souhlasem Policie ČR

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v dosud nezjištěné době od 30. prosince do druhého ledna vloupal do osobního vozidla Chevrolet Orlando. Auto bylo zaparkováno na ulici Cholevova v Ostravě-Hrabůvce, poblíž obchodu.

Nejdříve pachatel rozbil skleněnou výplň dveří a následně vnikl do vnitřních prostor auta. Odcizil malý technický průkaz, povinnou výbavu vozidla a také dětskou autosedačku.

Jednalo se o speciální autosedačku, která je určena pro handicapované dítě. Její pořizovací cena je okolo 70 tisíc korun a v případě dopadení pachatele a následné prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Pro rodinu je tato autosedačka nezbytnou součástí života. Od doby, kdy jim byla odcizena, nemůžou se synem cestovat. Jedná se o autosedačku značky CARROT, nosnost 70 kg, byla v kombinaci šedé, černé a červené barvy," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková. Tímto žádáme veřejnost, která by mohla poskytnout jakékoliv informace vedoucí k osobě pachatele, aby se obrátila na tísňovou linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Také uvítáme poskytnuté informace k dětské autosedačce, která mohla být nabízena například k prodeji či zástavě," dodala.

Zavřít reklamu