30/09/2018 Tomáš Svoboda

Od vyloučení Baroše k hrdinské výhře. Baník porazil Slavii 2:1!

Přestože hráli od 16. minuty bez vyloučeného Milana Baroše, dokázali baníkovci v neděli odpoledne na Městském stadionu porazit Slavii Praha 2:1. O výhru se dvěma góly postaral záložník Martin Fillo. Obětavý výkon celého týmu podpořil skvělými zákroky gólman Jan Laštůvka.

Ostrava se v neděli těšila na atraktivní zápas 10. kola Fortuna:ligy, který budil podobná očekávání jako předchozí domácí bitva Baníku se Spartou (0:1).

Duel dvou předních celků soutěže přilákal více než 14 tisíc fanoušků, kteří vytvořili kulisu, jak se na sváteční utkání sluší.

Ze strany obou mužstev to však bylo opět hlavně o urputném boji, při kterém trpěl fotbal i fair-play.

Bohužel se na tom tentokrát hodně (a zbytečně) podepsal kapitán baníkovců Milan Baroš, kterému rozhodčí Berka udělil v 16. minutě nejprve žlutou kartu za faul loktem na hostujícího Tomáše Součka.

Po přezkoumání situace u videa ovšem sudí verdikt změnil a nejzkušenějšího hráče domácích vyloučil.

Baníkovce však oslabení zdravě nabudilo a ve 20. minutě šli do vedení, když centr Daniela Holzera poslal hlavou do sítě Martin Fillo.

Slávisté dokázali odpovědět už o sedm minut později prudkou přízemní ranou Miroslava Stocha, který vyrovnal na 1:1.

Přestože měli hosté početní převahu, na hřišti to příliš poznat nebylo. Baník s nimi dokázal držet krok a odhodlaně vzdoroval.

Pro hrdinský týmový výkon byl klíčovým impulsem gól na 2:1, který vstřelil z rychlého brejku v nastavení první půle znovu Martin Fillo.

Druhý poločas nabídl několik perfektních zákroků Jana Laštůvky, který postupně vykryl šance Murise Mešanoviče či Alexandra Baluty.

Jestli měla Slavia možnost zápas zvrátit, bylo to právě v těchto okamžicích. Laštůvka se však rozhodl branku zavřít, a to se mu povedlo.

V závěru už hostům chyběl jakýkoli nápad. Pár centrů si dokázala obrana Baníku pohlídat. Rušno ale bylo u střídaček, kde vášně ovládly domácího kouče Bohumila Páníka, který byl nakonec vykázán na tribunu.

Přestože baníkovci dohrávali bez kapitána i bez trenéra, končili jako hrdinové a od fanoušků se dočkali zaslouženého aplausu.

Více už napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.