Nejnovější zprávy: Legenda brazilské hudby poprvé v Česku. Gilberto Gil vystoupí na Colours of Ostrava Lidé v kraji chtějí řešit klima. Průzkum však ukázal, že neví, co mají dělat

Sport

​Oceláři staví mašinu. 4 bývalí hráči z NHL, kteří v létě přišli do Třince

Největším favoritem je hokejové extraligy opět Třinec, který v létě skvěle posílil. Oceláře na úvod čeká páteční souboj s Českými Budějovicemi.

Třinec v létě skvěle posílil. Ocelářem se znovu stal i Andrej Nestrašil. Foto: Lukáš Filipec.

Třinec vyhrál oba poslední extraligové ročníky, které se stihly dokončit. Letos Oceláři budou útočit na zlatý hattrick, ke kterému by mělo pomoct i několik nových hráčů. Kouč Václav Varaďa sice v létě přišel i Michaela Špačka, Martina Gernáta nebo Matěje Stránského, do svého týmu však získal čtyři zvučné posily, které si v minulosti okusili NHL.

Marek Mazanec

Z Třince odešel Jakub Štěpánek, zato Ocelářem i nadále zůstal hrdina posledního play-off Ondřej Kacetl. Úvod sezony však načne mezi náhradníky a bude krýt záda Marku Mazancovi, jehož Třinec přivedl z Hradce Králové.

Třicetiletý rodák z Písku načal svou extraligovou kariéru v Plzni, které v roce 2013 vychytal titul. Následně odešel do zámoří a ve své premiérové sezoně v NHL odchytal pětadvacet duelů za Nashville. Jenže pak už moc prostoru nedostal, marně se rval o místo taky ve Vancouveru a New Yorku Ranges a poslední dva roky už působil v Hradci Králové. Teď je Ocelářem.

Martin Marinčin

Do Třince v létě zamířil taky Martin Marinčin, který v základní části NHL odehrál 227 zápasů a dalších devět startů přidal v play-off. První dva roky působil v Edmontonu, odkud následně zamířil do Toronta. Za Maple Leafs nastupoval ještě v sezoně 2019/20, loni už byl ale jen na farmě, a tak se účastník olympijských her z roku 2014 vrátil do Evropy. V pátek si odbude svou extraligovou premiéru v barvách Ocelářů.

Andrej Nestrašil

Měl hodně dobře nakročeno. V NHL sice debutoval v Detroitu, pak se ale přesunul do Caroliny a v té hodně vyzrál. V sezoně 2015/16 odehrál za Hurricanes 55 zápasů, ve kterých si připsal třiadvacet bodů, jenže pak se zranil a jeho rozlet se zastavil. V Carolině působil ještě jeden rok, pak to ale v zámoří zabalil a odešel do KHL.

Třicetiletý Andrej Nestrašil byl dva roky v Nižněkamsku, další dva roky pak působil v Magnitogorsku a v létě zamířil do Třince. Za Oceláře odehrál už dva zápasy v ročníku 2019/20. Tehdy dal gól, přidal tři nahrávky a pak zmizel v Rusku. Tentokrát už ale v extralize vydrží celou sezonu a Slezané si od něj hodně slibují!

Marko Daňo

Jen pár dní před začátkem sezony Oceláři přivedli ještě jednu posilu. Na dvouměsíční hostování s opcí do konce sezony přišel do Třince šestadvacetiletý útočník Marko Daňo, jehož otec Jozef patřil před lety k oporám slezského klubu.

Marko Daňo odešel do zámoří v roce 2014 ze Slovanu Bratislava a postupně si zahrál za Columbus, Chicago, Winnipeg a Colorado. V nejlepší lize světa odehrál 141 zápasů, ve kterých posbíral 45 (19+26) bodů. V uplynulé sezoně už se ale do NHL nedostal, hrál jen na farmě, a tak se z něj stal Ocelář.

Fotogalerie

Autor: Lukáš Filipec