Kultura
26/08/2021 ČTK

Očekávané premiéry! Divadlo Petra Bezruče uvede v nové sezoně Špinarku i Šikmý kostel

Sezona Divadla Petra Bezruče v Ostravě startuje už třetího září. Návštěvníci se letos mohou těšit na několik zajímavých novinek.

Pro novou sezonu, kterou nazvalo Zpátky ve hře 2021/22, připravuje Divadlo Petra Bezruče v Ostravě čtyři světové premiéry. Budou mezi nimi dlouho očekávaná inscenace o zpěvačce Věře Špinarové Špinarka nebo adaptace oceňovaného románu Karin Lednické Šikmý kostel. ČTK to sdělila mluvčí divadla Marcela Bednaříková.

Podzim bude patřit trojici premiér, jejichž zkoušení proběhlo v uplynulé sezoně, kvůli celosvětové pandemii a všem nařízením s ní spojeným je ale diváci zatím neměli možnost vidět," uvedla Bednaříková.

Sezonu otevře 3. září premiéra hry autora a režiséra Tomáše Dianišky Špinarka, v níž nebude chybět živá kapela přímo na jevišti. V titulní roli ostravské legendy se představí Markéta Matulová.

Druhou světovou premiérou sezony bude z kraje října dramatizace románu Iana McEwana Skořápka. Současný britský prozaik patřící k mistrům své generace vytvořil osobitou variaci na hamletovské téma," uvedla Bednaříková.

V polovině listopadu divadlo uvede adaptaci filmu Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky, kterou připravil umělecký šéf souboru Jan Holec. Na prosinec Bezruči plánují premiéru Dostojevského Bratrů Karamazových, kde starého Karamazova ztvární Norbert Lichý.

Hit amerických divadelních scén Venuše v kožichu bude první premiérou roku 2022," uvedla Bednaříková. Na duben 2022 divadlo chystá premiéru Šikmého kostela. Adaptaci knihy vytvoří přímo pro Bezruče uznávaná dramatička Anna Saavedra.

Sezonu završíme speciálním projektem Stará láska nerezaví, který představíme ve spolupráci s ostravskou Galerií výtvarného umění. Slavnostní vyvrcholení stejnojmenného dokumentárního cyklu se bude pohybovat na pomezí divadla a výstavy a přinese zcela nový druh diváckého zážitku," uvedla Bednaříková.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama