Nejnovější zprávy: Začala oprava trati z Dětmarovic k polským hranicím za 3 miliardy Pamatujete? Na podzim 1984 byl v Ostravě otevřen Prior

OSTRAVA-JIH

​Obyvatelé Ostravy-Jihu do neděle hlasují o tom, co nového v obvodu chtějí

Městský obvod Ostrava-Jih patří se svými 105.000 obyvateli nejen k největším obvodům, ale i k prvním v ČR, kde se spustil projekt participativního rozpočtu.

Ilustrační foto: Archiv

O 7 milionů korun se nyní uchází 25 nápadů místních občanů. Který z nich se v nejbližší době zrealizuje, rozhodnou lidé v hlasování do půlnoci 10. listopadu 2019. Řada projektů z předchozích tří ročníků již slouží nejen k radosti jejich autorů, ale i široké veřejnosti.

Díky participativnímu rozpočtování s místním názvem „Společně tvoříme Jih“ se zrodila řada zajímavých projektů, které by možná jinak nevznikly, nebo ne tak rychle. Například dětská hřiště s prvky na přání, „znovuzrození“ zábřežské kaple, agility park, zvonička, čističky vzduchu do mateřských školek, Senior linky a spousta dalšího. Kompletní přehled k dispozici na http://www.spolecnetvorimejih.cz/p/jak-se-dari-realizace-projektu-minulych-rocniku

Iniciátorka participativního rozpočtování (PR) v městské části Ostrava-Jih, místostarostka Hana Tichánková, se mimo jiné podílela na vytváření pravidel PR v rámci celé ČR.

„Odkaz na hlasování je na stránkách www.spolecnetvorimejih.cz. Celkem do hlasování postoupilo 25 návrhů a rozdělujeme opět 7 miliónů korun. Všichni hlasující budou mít k dispozici 4 plusové (pozitivní) a 2 mínusové (negativní) hlasy napříč všemi návrhy ve 4 částech - Dubina a Bělský Les, Hrabůvka, Výškovice a Zábřeh. Jednomu návrhu je možné udělit vždy jeden hlas. Hlasování je zcela anonymní a probíhá pouze elektronickou formou, opět s možností hlasovat osobně na Informacích Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. Zapojit se mohou všichni obyvatelé Ostravy-Jihu, starší 16 let. Využijte možnost přímo ovlivnit podobu našeho obvodu,“ vyzývá Hana Tichánková.