Kultura
25/06/2022 Petr Broulík

Obrazem: první den Festivalu v ulicích proměnil Porubu v divoký rej!

​Radost, tanec, víno a někdy pořádně divoká muzika. Tak by se dal popsat úvodní večer třídenního Festivalu v ulicích Art & Life, který přilákal na Alšovo náměstí a Hlavní třídu v Porubě nevídané množství lidí.

Pro dopravu uzavřené centrum této porubské výstavní čtvrti umožnilo divákům stát a sedět prakticky všude – na trávě, na silnici, na paletách či na balících slámy, které organizátoři připravili.

O začátek festivalu se postarala „domácí“ ostravská kapela Nedivoč, při jejímž koncert lidé mohli vidět na obří obrazovce i dva její klipy se Štěpánem Kozubem v hlavní roli.

„Jsem Porubačka, pětadvacet let jsem tady žila a chodila po ulicích,“ řekla při večerním oficiálním zahájení hlavní tvář festivalu Colours of Ostrava i zakladatelka Festivalu v ulicích Zlata Holušová.

A pozvala všechny také na vinný festival – tedy k třídennímu ochutnávání vín ze znojemské vinné oblasti. Což lidé nadšeně kvitovali a u stánků s vybranými odrůdami vín bylo plno.

První večer festivalu tak vypadal jako skvělý mejdan. A pořádný drajv mu dala především francouzská kapela Entr'Act. Divoká rocková parta dokázala s využitím tradičních nástrojů, jako jsou dudy, akordeon, mandolína či píšťaly, pořádně lidi rozparádit. Tančili tátové, mámy i děti.

Svůj um při této muzice ukázali i akrobati, kteří byli součástí seskupení. A tak diváci zažili přemety a různé kejkle na laně, pak tahle parta akrobatů vtrhla i na pódium a závěr strhujícího koncertu vygradovala až v cirkusovou show.

Dnes a také zítra se lidé mohou těšit na neuvěřitelný počet vystoupení na řadě scén. Návštěvníci uvidí například obří loutky, kreativní lunapark, Propan Punk Fire Show, mýtické masky, Legendu o Světle, Robot Street show, bubeníky, průvody i dechový orchestr, pouliční hudební busking, divadla pro děti.

Program a více informací na: https://www.artandlifeostrava.cz/.

Sdílejte článek