Nejnovější zprávy: Poruba vyhrála ve Zlíně i Jihlavě, ve středu přivítá druhý Vsetín Range Rover. Long live the king!

Společnost

Obrazem: Po řece do Ostravy připlul Jack Sparow! Byla i velká vodní bitva

​Kdo navštívil v sobotu Rozmarné slavnosti řeky Ostravice 2022 na rozhraní Moravské Ostravy a Slezské Ostravy, neprohloupil.

Foto: Petr Broulík

Viděl například pirátského kapitána Jacka Sparowa a jeho efektní různými barvami kouřící koráb Černá perla. Viděli na řece i Freda Flinstonea v pravěkém plujícím automobilu či Ferdu Mravence a Berušku v kočáře, který táhl zuřivý hlemýžď.

Po Ostravici připluli i hipísáci v lodi podobající se staré dodávce s proslulým znakem hnutí na přídi, poté i legendární Polívkův Bohuš na obří labuti z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutentag či tramvaj Škoda Ekova Vision, která jako správná tramvajka i cinkala.

Řeku sjel na svém nafukovacím člunu i prezident a z ampliónu přitom pozdravil všechny návštěvníky akce svým nezaměnitelným hlasem. A nechyběl ani zlověstně se zubící žralok, mající v tlamě figurínu nebohého nešťastníka.

Na obou březích Ostravice u Sýkorova mostu se sešla spousta zábavychtivých lidí, kteří mohli přejít bud suchou nohou přes most z nafukovacích člunů a desek nebo přes mokrý brod, který lákal v sobotním horku mnohem více.

Avšak jedním z největších lákadel pořadatelů rozmarných slavností se pro řadu návštěvníků stala nelítostná námořní bitva, určená pro děti. Připojili se k ní totiž s radostí i mnozí rodiče. Jako munici používali „bojovníci“ tisíce balonků plných vody či ruční zbraně, stříkající proudy vody.

Kdo neutekl, skončil bledě a celé bitevní pole bylo za chvíli promáčené. Stejně jako účastníci líté vřavy, provázené rykem a jekotem. Zásahům neušli ani přihlížející. Kdo rychle neutekl, byl za chvíli mokrý.

Fotogalerie

Autor: Petr Broulík