Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Společnost

OBRAZEM: Obří ruské kolo, krásný stromek i vůně svařáku. Ostravské vánoční trhy lákají

Už jste navštívili vánoční trhy na ostravském Masarykově náměstí? Je to zážitek.

Foto: Petr Broulík

Každý, kdo sem přijde, má možnost dát si u stánkařů nějaký ze spousty druhů nápojů na zahřátí, pořídit si vánoční dekoraci nebo suvenýr či řemeslný vánoční výrobek. A kdo si počká do 16 hodin nebo přijde až po této době, může sledovat bohatý živý program na hlavním pódiu vánočních trhů.

Asi největším tahákem trhů je na Masarykově náměstí ostravský vánoční strom, který je opět bohatě nasvětlený. Letos je strom opět živý, spousta lidí se u něj neopomene vyfotit a poslat snímek svým blízkým a známým.

Lidé s horkými nápoji obsazují třeba i mariánský morový sloup, stejně jako přístřešky u stánků. Ať už jsou to ti, kteří jen procházejí a nasávají adventní předvánoční atmosféru, nebo ti, kteří se předtím podívali do výšin nad Ostravou v některé z kabin obřího vyhlídkového kola. A že předvánoční atmosféra aspoň na chvíli v této „divné“ době tady v centru města zasáhne nebo zastaví většinu z lidí, je viditelné z většiny jejich tváří.

Do Vánoc schází ještě přes tři týdny a organizátoři na každý den připravili nějaký program. Tak kdo jste u vánočního stromu a stánků nebyli, zastavte se. Stojí to za to.

Fotogalerie

Autor: Petr Broulík