Gastronomie
30/01/2022 Jaroslav Baďura

Obrazem: létající MasterChef Staša vařil v Ostravě pro 80 hostů!

Vítěz soutěže MasterChef Česko Roman Staša vařil s týmem ostravské restaurace Bernie's pro 80 hostů.

Podávalo se pětichodové menu, jehož některé části korespondovaly s tím, co Roman Staša vařil ve finále zmíněné gastronomické soutěže.

Podával se například srnčí hřbet, kachní prsa nebo burger s foie gras.

Jídlo bylo párováno s naturálními víny, které v Bernie's představila majitelka Dobré vinice z Nového Šaldorfu Andrea Nejedlíková.

"Romana Stašu jsme pozvali, protože si myslíme, že i v této těžké době je potřeba kvalitní gastronomii prosazovat," řekl majitel restaurace Bernie's, ostravský gastronom Robert Držkovič.

O tom, že podobné akce mohou zvednout zájem o gastronomii, svědčil i fakt, že obě patra restaurace byla beznadějně zaplněna, číšníci kmitali po celém prostoru tak, aby menu v ideálním případě měli všichni hosté na stole v jednu chvíli.

Bez neskutečné souhry týmu v kuchyni i na place by taková akce mohla jen těžko proběhnout. Však si také Roman Staša své kolegy v kuchyni několikrát pochvaloval.

"Jejich zásluhou to byl mimořádně povedený večer, já už jen spíše dohlížel na to, aby menu bylo skutečně vyladěno tak, jak jsem si vymyslel," říkal v závěru večera viditelně spokojený Roman Staša.

A vlastní restauraci si otevřít nehodlá? "Kdepak, baví mě být létajícím šéfkuchařem, který vaří tam, kam si jej pozvou, na nejrůznějších akcích. Starat se o vlastní podnik je neskutečná řehole," dodal Staša.

Foto: Jaroslav Baďura
Sdílejte článek