Nejnovější zprávy: Na Rudné v Ostravě se srazila dvě auta, jeden řidič je mrtvý Vondrák skončí jako místopředseda ANO, své funkce se vzdal

Gastronomie

Obrazem: Frýdek-Místek se baví gastrofestivalem

​Všelijaké dobroty a ještě navíc pěknou porci zábavy a hudby si nenechali ujít mnozí obyvatelé Frýdku-Místku.

Foto: Petr Broulík

Na místeckém náměstí Svobody a v přilehlých uličkách rozbili svá ležení prodejci, restauratéři a kuchaři, aby nabídli to nejlepší návštěvníkům gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chuti.

Přestože už od začátku zlobí návštěvníky déšť a tak hledají úkryt v podloubích náměstí, dřevěných přístřešcích a jídelním stanu, někteří na proměnlivé počasí vyzráli jednoduše svými deštníky.

Festival se uskutečnil po dvouleté koronavirové pauze. „Přijďte dobře pojíst, a hlavně zažít skvělou atmosféru,“ zvou jeho pořadatelé.

A je na co. Lidé mohou ochutnat jídlo nepřeberné škály chutí a vůní. Zkoušejí speciality české i zahraniční kuchyně. Ochutnávají burgery, čerstvé těstoviny, croissanty, quesadillas, dezerty, lokše, domácí limonády, výbornou kávu a pořádně vychlazené pivo.

Pomozte překonat rekord v pití piva

Součástí gastrofestivalu jsou i XII. Beskydské rekordy, už v roce 2013 se jeho zapsali obyvatelé Frýdku-Místku spolu s jeho obyvateli a návštěvníky do České knihy rekordů, kdy se vypilo 2013 třetinkových piv.

O stejný rekord se pokouší gastrofestival i letos s pomocí Pivovárku Morava. Lidé také mohli ochutnat slané i sladké štrůdly ze soutěže, kterou gastrofestival uspořádal a vyhlásil odpoledne její vítěze.

Děti se baví v dětské zóně, náměstí se snaží roztančit kapely jako ABBA Stars revival, Stanley´s Dixie Street Band se starými českými i světovými swingovými šlágry, revival DasKabát a Premier, vše uvádí moderátor Vojta Bernatský.

Gastrofestival bude vládnout místeckému náměstí až do 21. večerní hodiny, vstup na akci je zdarma.

Fotogalerie

Autor: Petr Broulík

Zavřít reklamu