Nejnovější zprávy: Senzační objev. Zemědělec v Opavě našel místo řepy zlatý poklad Hrdinové handicapu. Ocenění získal šestiletý Oliver, připomněla se i tragická střelba

Společnost

O víkendu se budou pálit čarodějnice, ve Štramberku snad nespálí obří ucho

Magazín PATRIOT v nové čtvrteční rubrice doporučuje, kam vyrazit o víkendu v Moravskoslezském kraji

Pokus o nový rekord ve velikosti štramberského ucha z roku 2009. Ilustrační foto: Marek Prorok

Pokud jste jedno velké ucho, poradíme vám, jak a kde si nejlépe užít nadcházející víkend. Samozřejmě ve Štramberku, ve kterém se místní pekaři znovu pokusí překonat světový rekord v pečení veleucha.

V roce 2017 se jim podařilo vyrobit místní specialitu o průměru 195 cm. Pro srovnání: ucho afrického slona dorůstá délky 182 cm, ale rozhodně ho nedoporučujeme konzumovat se šlehačkou u kávy!

Slavnosti štramberských uší začínají v sobotu 30. dubna 2022 v 11 hodin, kdy začne o sto šest hrát kapela Ostopět. Od 14 hodin nastupují Rockoví Lišáci, kteří mají na programu staročeské pecky (že by „Ktož jsú boží bojovníci“ v rockovém kabátku?). Můžete se také těšit na kapelu The Syrup (Kabát revival), soutěže pro děti i dospělé, maxi uši i maxi pizzu.

Pořádají místní podnikatelé ve spolupráci s městem Štramberk, vstupné dobrovolné, ale nezapomeňte, že přímo v centru Štramberka se parkovat nedá, a proto si svou porci cukru budete muset odpracovat malou procházkou.

Kdo nepálí není Čech

Zatímco ve Štramberku maximálné spálí několik uší, ve zbytku kraje bude probíhat pálení čarodějnic ve velkém. Pokud jste čarodějnice, bude poměrně obtížné najít nějaké místo, kde se vás o víkendu, alespoň symbolicky, nepokusí upálit. Hukvaldy, Ostrava-Jih, Kopřivnice, Nový Jičín... těmto městům se raději vyhněte vzdušným obloukem.

Na Hukvaldech bude v sobotu slet čarodějnic spojen se slavnostním otevřením hradu pro letošní sezonu (od 10:00). Na hradě se to bude hemžit šermíři a rytíři, kteří se ve 13:00 zúčastní dobového průvodu a rytířského turnaje. Program slibuje soutěže pro malé i velké, kouzla a čáry.

Tradiční oslavy jara s Kulturou Jih začínají na Náměstí Ostrava-Jih už v sobotu v 8:00. Bude se stavět májka, budou stánky s občerstvením, odpoledne vystoupí děti ze Základní školy Mitušova, taneční Folklorní soubor Morava, cimbálovka Veselky.

Ve tři hodiny přijde na řadu Petra Černocká, po níž následuje ve čtyři hodiny průvod do Bělského lesa a pálení čarodějnic. Doufejme, že Saxana z toho všeho vyjde bez újmy na zdraví!

Máte zajímavé tipy na víkendové akce v Moravskoslezském kraji? Napište nám prosím na adresu: info@patriotmagazin.cz

Zavřít reklamu