Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

O Křížovkářskou ligu pro seniory byl veliký zájem. Přilákala skoro 1500 hráčů

Senioři severní Moravy a Slezska se i během složité epidemiologické situace bavili luštěním křížovek.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Do oblíbené Křížovkářské ligy se od dubna do listopadu zapojili lidé v domovech i klubech seniorů. Zájemci se registrovali také v několika knihovnách a městských informačních centrech, kam si každý týden chodili pro novou křížovku.

„Velkou předností Křížovkářské ligy je, že se dá připravit i bezkontaktně. Takových aktivit není mnoho. Nejde jen o zábavu a rozptýlení, ale také o pravidelné trénování paměti, což má hlavně velký význam pro duševní zdraví. Cenné je, že díky soutěži může luštit křížovky i několik desítek lidí upoutaných na lůžko. Především ale chceme, aby se lidé měli na co těšit, abychom jim nabídli pohodu, zmírnili stres. V dnešní nelehké době to má obrovský význam. Jsem přesvědčen o tom, že soutěž může pomoci zmírnit jeden z největších problémů starších lidí v současnosti| - pocit osamění, “ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální záležitosti Jiří Navrátil, který je patronem Křížovkářské ligy určené lidem starším 60 let.

V domovech seniorů a domech s pečovatelskou službou či v klubech seniorů nabízí Křížovkářská liga pravidelnou a dlouhodobou volnočasovou aktivitu. I proto nejsou křížovky složité. Na úspěšné luštitele čeká odměna – hlavně dárkové balíčky s čajem, sušenkami, oplatky a další. Podmínkou je, odevzdat ve stanoveném termínu formulář se všemi tajenkami.

Křížovkářská liga seniorů má v Moravskoslezském kraji tradici. Do pravidelného luštění se zapojují zájemci z klubů seniorů a domovů pro seniory napříč celým regionem. „Letošní zájem byl opět obrovský. Zapojilo se téměř 1500 hráčů. Poprvé s námi luštili senioři například v Jablunkově, ve Frenštátu pod Radhoštěm anebo třeba ve Studénce. Tradičně největší zájem byl v Havířově, Bohumíně a Karviné. Nejvíce hráčů mezi domovy seniorů má pak Domov Slunečnice v Ostravě. Všem organizátorům, kteří nám pomáhali v klubech, knihovnách nebo v domovech seniorů musíme poděkovat Bez jejich pomoci by soutěž patrně nebyla.“ upřesnil Ivan Sekanina, předseda Spolku Počteníčko, který Křížovkářskou ligu připravuje.

Z Moravskoslezského kraje se Křížovkářská liga seniorů rozšířila do dalších regionů. Křížovky letos luštili babičky a dědečkové v Praze, v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Karlovarském kraji.

Zavřít reklamu