Nejnovější zprávy: Dva kamiony se srazily u Jablunkova, třetí spadl z návěsu Orel skalní s potomkem ve volné přírodě. Další vzácný důkaz návratu dravců!

Sport

Nový trenér Vítkovic? Ne řekli Hadamczik, Vůjtek i Holaň, bude to Trličík

Ve zbytku sezony, ve kterém bude hlavním úkolem vymanění se ze spodku extraligové tabulky, povede A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA trenérský triumvirát.

Foto: HC VÍTKOVICE RIDERA

Dočasný kouč Mojmír Trličík byl potvrzen v roli hlavního trenéra. Doplní jej jako asistenti Rostislav Klesla s ještě nedávno bohatou hráčskou praxí a také Ladislav Svozil, který má za sebou značné trenérské zkušenosti i se záchranou.

Od dnešního rána má A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA definitivně potvrzen nový trenérský štáb, jehož úkolem bude dostat ostravský tým z nejspodnějších příček extraligové tabulky a zachránit tak nepříznivě se vyvíjející sezonu i samostatnou příslušnost modro-bílého klubu v nejvyšší soutěži.

Potvrzení nových trenérů předcházelo páteční odvolání dosavadní dvojice Jakub Petr – Pavel Trnka. Jakub Petr také současně skončil i ve funkci generálního manažera HC VÍTKOVICE RIDERA.

„Pro poslední zápas před reprezentační přestávkou dostali mužstvo na starost Mojmír Trličík a Rostislav Klesla. Během konce víkendu a začátku tohoto týdne pak následovala řada jednání s několika vytipovanými trenéry, kteří připadali v úvahu pro post hlavního trenéra ve Vítkovicích. Jednání probíhala korektně, řešili jsme všechny možné varianty a nakonec jsme vyhodnotili jako nejideálnější ponechat jako hlavního trenéra Mojmíra Trličíka, který si k sobě vybral jako asistenty Rostislava Kleslu a Ladislava Svozila,“ říká šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

Nabídku převzít vítkovické mužstvo dostaly i zkušené trenérské ikony Alois Hadamczik a Vladimír Vůjtek. „S oběma pány trenéry jsem byl v osobním kontaktu. S Aloisem Hadamczikem jsme probírali možnost být hlavním trenérem a generálním manažerem. Pan Hadamczik nevyužil nabídku být hlavním trenérem z jediného prostého důvodu, kterým je fakt, že nedávno prodělal operaci ramene. Ale domluvili jsme se na spolupráci na úrovni poradce a konzultanta. Takže Alois Hadamczik zůstává s námi v kontaktu a bude nápomocen jak svými trenérskými, tak manažerskými schopnostmi,“ líčí Aleš Pavlík.

„S Vladimírem Vůjtkem jsme možnost jeho návratu na střídačku také řešili, ale on sám přiznal, že se ve svém věku na trénování necítí, ale v každém případě bude klubu i novým trenérům k dispozici v roli konzultanta, jak tomu bylo doposud,“ pokračuje šéf vítkovického klubu s tím, že rozhodnutí trenérských legend bezvýhradně respektuje. Jednání probíhala i s aktuálním trenérem prvoligové Poruby Milošem Holaněm.

„Po zvážení všech aspektů a veškerých pro a proti jsem se nakonec rozhodl potvrdit v roli hlavního trenéra Mojmíra Trličíka. Je to trenér, který má dlouhou praxi s trénováním mládeže i v mužské extralize, před časem s podceňovaným kádrem dokázal dojít až do finále, což je pro Vítkovice dosud poslední získaný cenný kov. Jeho odborné trenérské znalosti jsou na vysoké úrovni a má zkušenosti i s bojem o záchranu. Společně s Mojmírem Trličíkem jsme pak řešili otázku jeho asistentů,“ vysvětluje Aleš Pavlík.

„Předně jsem velice rád, že jsem dostal důvěru, a i když vím, že nás čeká hromada hodně těžké práce a opravdu nesnadné období, nepřemýšlel jsem prakticky ani vteřinu a nabídku vést opět A-mužstvo Vítkovic jsem přijal,“ líčí potvrzený nový trenér Mojmír Trličík.