Gastronomie
25/02/2024 Petr Sobol

Nový tahák v Karolině. Lidi láká medomat plný dobrot

Foto: se souhlasem Medoo

Před časem se na střeše OC Forum Nová Karolina začalo včelařit. Teď v prostorách ostravského obchodního centra vznikl unikátní Medoomat.

Robert Chlebiš, který v Šilheřovicích provozuje kavárnu a výrobnu medových produktů pod značkou Medoo, neustále přináší na trh novinky. Nedávno představil dva druhy čokolád s medem a od února má v OC Nová Karolina i svůj medomat. V tom si lidé mohou zakoupit všechny druhy medů od Medoo, ale taky medové perníčky nebo kuličky, slané karbanátky s medem a chilli, chutney nebo dijonskou hořčici s medem.

Nový medomat je navržen tak, aby na pohled zaujal každého, navíc je umístěn na skvělém místě, hned vedle Albertu. „Takto velký medomat v takovém designu a v tak velkém obchodním centru u nás nikde jinde není. Jsem rád, že se nám v malé vesnici povedlo přijít na něco, v čem jsme první v republice,“ řekl Chlebiš

Medomat je v Karolině necelé dva týdny. „Už první dny ukazují, že o něj zákazníci mají zájem. Spousta lidí už nás zná a jde na jistotu, další kupují naše výrobky a ochutnávají. Podle mě je jen otázkou časy, kdy se začnou vracet, určitě nám to pomůže v dalším rozvoji,“ uvedl Chlebiš.


Foto: se souhlasem Medoo

Unikátní automat plný medových dobrot vznikl ve spolupráci s ostravskou Karolinou, která sama jeho podobu navrhla. „Chtěli jsme, aby to bylo něco, co lidé prostě nemůžou minout. A myslím, že se to daří,“ usmál se Robert. Obsluha medomatu je snadná, dá se platit hotově i kartou. Chlebiš navíc díky aplikaci sleduje aktuální zásoby, takže je pravidelně doplňuje, aby v medomatu nic nechybělo.

Med se sušeným masem

Základní nabídka medomatu bude stálá, některé produkty se ale budou průběžně obměňovat. V Šilheřovicích totiž pracují na nových recepturách, přemýšlí například o medu se sušeným hovězím, kachním nebo bažantím masem – a novinky se pak v Karolině určitě objeví.

V úvodních dnech je největší zájem o klasické medy. „Zatím hlavně o ty malé. Lidé je ochutnají a pak se vrací pro větší,“ prozradil Chlebiš, který si spolupráce s ostravským obchodním centrem velmi váží. „Chtějí podporovat naše podnikání, do naší medárny dokonce přijelo i vedení z Prahy,“ dodal Robert, jenž v průběhu minulého roku začal na střeše ostravské Karoliny taky včelařit. Momentálně tady má čtyři úly. Chlebiš zároveň přemýšlí, že by v budoucnu uspořádal v obchodním centru i medobraní.


Foto: se souhlasem Medoo

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama