Auto
09/12/2021 Václav Menšík

Ostrava hostila premiéru nového Range Roveru

Radim Kolibík

Konečně jsme si mohli prohlédnout monumentální nový Range Rover. A že bylo na co koukat!

V B of B cars tyhle akce umí. Jako vždy je vše na úrovni, po příchodu dostáváme perfektní občerstvení. U krmítka se ovšem dlouho nezdržujeme a hned se hrneme do sálu, kde čeká ta obrovská věc.Už z fotek a oficiálních videí bylo jasné, že nový Range bude pořádný macek, ale takhle pod plachtou to je vážně něco! Mám nutkání tu plachtu strhnout anebo pod ni alespoň nakouknout, ale organizátoři mě nespustí z očí. Na slavnostní odhalení si musím ještě pár minut počkat.

Po usazení v křeslech nám obsluha nalévá pravé champagnské, na stolcích nechybí prémiové nealko a společně s moderátorem, kterým je dnes obchodní manažer, jeden z jednatelů B of B cars a znalec Range Roverů Robert Pakosta, si společně připíjíme. Na nový vůz, na zdraví a také na královnu. „God bless the Queen,“ zakončuje úvodní přípitek moderátor.

Prezentace začne působivým videem, které ukazuje, jak velký kus cesty Range Rover urazil během padesáti let, jak se změnil, a přesto stále zůstává věrný svému odkazu.

Pan Pakosta poté pokračuje a my, spolu s dalšími váženými hosty, mezi kterými nechybí třeba Marek Jankulovski, se dozvídáme, že vývoj kompletně nového Range Roveru zabral více než 7 miliónů hodin, auto má natáčecí zadní nápravu, takže se otočí doslova na pětníku, na kružnici menší než francouzský minivůz a koeficient odporu vzduchu má nižší než ikonický německý sporťák.

Dost bylo slov. Plachta jde konečně dolů a my vidíme šlechtice v celé kráse. Je to kus auta! Design opravdu nelze nazvat jinak než ikonický. Na první pohled v něm vidíte těch padesát let historie modelu a zároveň designovou čistotu a modernu. A to jsme ještě nebyli vevnitř!

Než se tam probojujeme, máme čas prohodit pár slov s hosty i hostitelem.

„Jsem rád, že jsem se mohl osobně podívat na premiéru nového Range Roveru a opravdu se mi moc líbí. Jde vidět, že se auto posunulo o hodně dál, je to auto, jak má být,“ hodnotí vůz Marek Jankulovski, bývalý fotbalový reprezentant, vítěz Ligy Mistrů a řidič Range Roveru.

Ing. David Kiša, jednatel B of B cars s.r.o. jej doplňuje: „Jsem moc rád, že jsme mohli nový Range Rover soukromě a v individuální atmosféře ukázat klientům pouhých pár týdnů od oficiálního celosvětového představení. Pátá generace Range Roveru odkazuje na svou slavnou minulost, jedná se ale o kompletně novů vůz, jehož vývoj trval 5 let a je to na něm doopravdy znát.“

Z vozu zrovna vystupuje René Müller, zakladatel sítě Faency Fries a hlásí: „Nový Range Rover je důkaz toho, že pokrok prostě nejde zastavit, ta kára je fantastická, nádherná a hrozně se těším, až se svezu.“

I my se těšíme na pořádný test, protože jedno je jisté. Range Rover vždy jezdí snad ještě lépe než vypadá!

Interiér auta nelze popsat slovy, to se musí zažít, ohmatat, očichat, osedět. Designéři odvedli kus mimořádně vydařené práce, všichni pasažéři budou hýčkáni jako by byli členy královské rodiny. Kdybych přece jen měl nějaká slova použít, bude to pohodlí, prostor, luxus, bezpečí a kvalita. Ale přesvědčte se sami. V naší fotogalerii nebo již brzy v showroomu Best of British Cars Ostrava.

Sdílejte článek