Nejnovější zprávy: ​Ostrava-Jih žije! Čtvrtek nabízí Slezský rynek a pouliční cirkus, pátek Retrománii Muž se ženou a čtyřletým dítětem havarovali, když prchali před policisty

Gastronomie

Nový provozovatel chce vrátit ostravské kavárně Atlantik někdejší slávu

​Po delší odmlce je ve známé ostravské kavárně Atlantik zase živo.

Foto: Vladimír Pryček

Kavárna v poslední době vystřídala několik nájemců a bojovala o svou pověst. Od letošního léta se prostoru ujal Jan Olšar, který si dal za cíl vrátit slavnému jménu punc a prestiž.

Duch prostoru zůstal zachován, včetně unikátního podhledu, který je tvořen dřevěnými příčkami. Změnou prošel jen bar a přibyla pohodlná křesla a gauč.

„Snažili jsme se to tady co nejvíce zachovat ,“ říká Jan Olšar. S místem jej pojí vzpomínky z mládí. Zachování tradice v moderním pojetí je pro něj důležité.

Využít možnost pronájmu prostoru Atlantiku tak bylo přirozenou volbou. Věří, že i v tvrdé okolní konkurenci kavárna uspěje a tradice bude žít i nadále.

„Snažíme se práci dělat kvalitně a poctivě, co se týče kávy i ingrediencí, které používáme v kuchyni. Pracujeme jen s kvalitními surovinami,“ dodává majitel.

Hosté mohou ochutnat francouzské palačinky, které v kavárně servírují po celý den. Samozřejmostí jsou sladké i slané varianty. Po ránu si vychutnáte snídaňové menu.

Vaše smysly probudí káva značky Caffe Vergnano. Ke kávě si můžete dopřát domácí dezerty a plněné croissanty, které jsou připraveny v zázemí kavárny. V dezertech se pracuje s italskými ingrediencemi.

Kavárna spolupracuje s vedlejším klubem Atlantik, po kterém nese jméno už od svého založení. Občerstvení a kávu si můžete bez obav vzít sebou do klubu. V kavárně jsou pořádány různé společenské akce. Pobavíte se u kvízu a různorodých vystoupení.

Na nadcházející advent je připravena akce pro děti. V sobotu 7.12. od 14:30 hodin proběhne v klubu Atlantické Mikulášování. Děti se potkají s Mikulášem a budou moci využít tvořivou dílnu.

Kávárna Atlantik je otevřena po celý týden. Ve všední dny již od 7 hodin ráno.

Aktuální dění v kavárně sledujte na Facebooku nebo stránkách klubu Atlantik www.klubatlantik.cz

Fotogalerie