Nejnovější zprávy: Známé hladové okno ožilo! Do Ostravy dorazily americké smashburgery Tři vážné nehody na jednom motokrosu. Zraněného převážel vrtulník

Gastronomie

Nový podnik v centru Ostravy: salátový bar světového střihu

​Na Českobratrské ulici v centru Ostravy se v uplynulém měsíci otevřel další nový podnik. Salátový bar s neobvyklým názvem Salad U, který přináší do naší metropole trend mnoha velkoměst jako je Paříž či New York.

Foto: Jan Kubečka a Salad U

Dva mladí majitelé si dali za cíl naučit Ostravany jíst rychlé, ale přesto zdravé jídlo. Podnik dokládá, že salát není jen jídlo k držení diety, ale může se stát plnohodnotným jídlem všedního dne.

Jeden z majitelů – Tomáš - má dlouholeté zkušenosti z gastronomie. Oba majitelé jsou ostravští patrioti a dle jejich slov ani chvíli nepřemýšleli, že by svůj podnik otevřeli jinde než v Ostravě.

Podnik následuje fenomén využití čerstvých surovin od lokálních dodavatelů. Všechny ingredience pro přípravu pokrmů jsou každý den čerstvé a jsou dováženy z nejbližšího okolí.

Tím je zaručena čerstvost a zároveň je podporována místní ekonomika. Majitelé nemyslí pouze na skladbu podávaného jídla a suroviny použité při přípravě salátů a polévek, ale také na obaly, ve kterých je pokrm podáván. Na polévky a nápoje jsou využity 100% rozložitelné bio obaly.

Nabídka salátů je velice pestrá. Najdete v ní kombinaci se steakem, rybou, křehkým kuřecím masem, ale zkrátka nepřijdou ani fanoušci čistě zeleninových pokrmů. Saláty jsou míchány s domácími dresinky.

Pokud salát obsahuje například gorgonzolu nebo parmezán, můžete si být jistí, že v jídle najdete originální a kvalitní surovinu. S náhražkami a umělými dochucovadly se v tomto bistru nesetkáte.

Celý proces přípravy jídla probíhá přímo před vámi. Jednotlivé Ingredience jsou krájeny speciálním kolébkovým nožem, díky němuž lze docílit stejnoměrně velkých kusů salátu a ostatních ingrediencí. Vše je následně spojeno a promícháno s dresinkem. Cílem je napíchnout si na vidličku každou jednotlivou z ingrediencí, kterou v salátu najdete.

Sortiment salátů doplňuje pravidelně obměňovaná nabídka polévek. V době mé návštěvy byl na menu mrkvový krém s mandlovým mlékem. V posledních velmi parných dnech jistě oceníte také čerstvé fresh džusy a smoothie. V nabídce je také bio káva značky Cafe Verde.

Konceptem kamenné prodejny to ovšem nekončí. Dalším cílem podniku je nabídnout rozvoz jídel firmám v centru Ostravy. Forma rozvozu však není zatím příliš obvyklá.

Poslíček doručí čerstvý salát nebo horkou polévku přímo před sídlo vaší firmy na elektrokole. Koncept udržitelného podnikání s důrazem na ekologii tak bude dotažen takřka k dokonalosti

Na zimu kluci chystají nabídku wrapů a speciálních „daily specials“ menu v podobě salátu a polévky za zvýhodněnou cenu. Nabídka se bude postupně proměňovat spolu s ročním obdobím a je v plánu také namíchání salátu na míru dle individuálních chutí a preferencí zákazníka.

Fotogalerie