Nejnovější zprávy: Nakažených v Darkově je už 319, opatření se rozšiřují i na další doly Do Karviné míří kontejner pro bezpečné setkání se seniory

Auto

​Nový Land Rover Defender se ukázal na exkluzivní premiéře v Ostravě

Land Rover Defender je pojem, který mezi fanoušky terénních vozů není třeba dlouze představovat.

Foto: Land Rover

Historie sahá až do roku 1948, kdy Land Rover začal po 2. sv. válce vyrábět off-roady známé pod označením „Series“. V letech 1948 – 1980 vznikly série I, II, III. V roce 1983 Land Rover představil na základech Série III terénní automobil s dnes již ikonickým názvem Defender, který vešel v platnost v roce 1990.

Off-roadová legenda je známá svou spolehlivostí a unikátní schopností projet takřka jakýmkoliv terénem. Automobil není oblíben jenom mezi britskými farmáři, pro které byl původní model určen.

Defender si oblíbili milovníci dobrodružství a záchranné složky na celém světě. V roce 2016 kvůli emisním limitům a přísnějším bezpečnostním předpisům byla výroba Defenderu ukončena. Zdálo se, že legenda zůstane v zapomnění a pokryje ji prach minulosti.

V září roku 2019 se světu představil nástupce. Land Rover Defender vstal z popela. Modelový rok 2020 je úplně jiný, než všechny předešlé, zároveň si zachovává původního ducha nekompromisního stroje do těžkého terénu.

Nový model vstoupil v retro hávu do 21.století. Neplní jen roli pracovního stroje, ale stává se ikonickým doplňkem majitele. Zcela nový design neopomíjí detaily odkazujicí na 70 let tradice.

V interiéru najdete nejmodernější technologie a dotknete se kvalitní kůže, přiznané zůstávají spoje karoserie a prvků interiérů, nic se tady nemaskuje. V jádru je nový Defender ale stále off-road, na který se můžete spolehnout i v nejtěžších podmínkách. O dostatek výkonu nejen v terénu se starají naftové a benzínové motory v několika výkonových specifikacích.

Ostravský dealer vozů Jaguar a Land Rover, společnost Best of British Cars, oficiálně představil nový vůz již v říjnu loňského roku na galavečeru spojeného s oslavou 10 let společnosti, v únoru 2020 přišel čas na ryze individuální prohlídky.

Defender svou novou tváří zaujal a zákazníci se nemohou dočkat na první testovací jízdy, které proběhnou v polovině května na polygonu v Kopřivnici.

Pokud budete mít zájem si nového Defendera a další vozy z portfolia Jaguar Land Rover také vyzkoušet, máme pro vás dobrou zprávu – čtenáři Magazínu PATRIOT budou mít možnost se akce rovněž zúčastnit.

Neváhejte nám svůj zájem potvrdit na emailu info@patriotmagazin.cz.