Nejnovější zprávy: Nový trenér Vítkovic? Ne řekli Hadamczik, Vůjtek i Holaň, bude to Trličík Policie se osobně omluví muži, kterého omylem podezřívala ze střelby

Politika

Novou starostkou Poruby byla zvolena Lucie Baránková Vilamová

Ostravský městský obvod Poruba informoval na svém webu o zvolení nové starostky. Na základě zasedání zastupitelstva, které proběhlo ve středu 23. ledna, se jí stala Lucie Baránková Vilamová (ANO 2011).

Lucie Baránková Vilamová (Foto: poruba.ostrava.cz)

Nová starostka nahradila svého předchůdce Libora Folwarczneho, který se vzdal funkce z osobních důvodů.

Zastupitelstvo zvolilo také novou místostarostku, kterou se místo Lucie Baránkové Vilamové stala její kolegyně z hnutí ANO 2011 Petra Brodová.

Ve vedení radnice došlo i na přerozdělení kompetencí s tím, že starostka se bude věnovat zahraničním stykům, kontrolní činnosti, veřejnému pořádku a požární ochraně, financím, publicitě obvodu, sportu a volnému času. V kompetenci místostarostky pak bude rozvoj obvodu a veřejné zakázky.

Čtyřiatřicetiletá Lucie Baránková Vilamová je porubskou rodačkou a absolventkou Ekonomické a Hornicko-geologické fakulty VŠB-TU Ostrava. V profesní praxi se zabývala projektovým řízením, obchodem či marketingem.

"V Porubě žiju od malička, a proto bych chtěla, aby byla i nadále dobrou volbou k bydlení, trávení volného času i místem, kde jsou lidé rádi. Chtěla bych se podílet na zkvalitňování životního prostředí se zaměřením na obnovu zeleně a revitalizaci parků. Budu také prosazovat logický a udržitelný rozvoj," uvedla po svém zvolení do původní funkce místostarostky.

Porubu v nadcházejícím čtyřletém období povede v rámci čtyřkoalice hnutí ANO 2011, České pirátské strany, ODS a KDU-ČSL.

Z historického hlediska je Lucie Baránková Vilamová teprve druhou ženou v čele Poruby.

V letech 1964 až 1970 byla předsedkyní tehdejšího Obvodního národního výboru v Porubě Františka Novotná, která v roce 1968 vyjádřila nesouhlas s okupací Československa vojsky Varšavské smlouvy. O rok později ji komunisté vyloučili ze strany a v roce 1970 musela odejít z veřejného života.