Nejnovější zprávy: Investice do řemesla. Kraj postaví odborné škole supermoderní dílny za čtvrt miliardy Unikátní elektrárnu Dlouhé stráně loni navštívilo 93 tisíc turistů

Společnost

Nové doubledeckery Ostravě dodá Scania. Jezdit začnou příští rok v létě

Dva nové dvoupodlažní autobusy s pohonem na CNG dodá Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) společnost Scania. Švédský výrobce uspěl ve výběrovém řízení, které DPO vypsal loni v prosinci.

Vizualizace nového dvoupodlažního autobusu pro Ostravu (Zdroj: DPO)

Na základě smlouvy, které byla podepsána právě dnes, zaplatí ostravský dopravní podnik za každý autobus necelých 14,5 milionů korun.

Doubledeckery budou zhruba čtyři metry vysoké, klimatizované a s wi-fi připojením v obou patrech. Nasazovány budou na speciální lince mezi ZOO a Dolními Vítkovicemi.

„Ostrava se stala turistickou destinací. Dolní Vítkovice patří mezi vůbec nejnavštěvovanější místa v Česku. A neméně populární je i ostravská ZOO. V dopravním podniku chceme na tento trend zareagovat a věříme, že naše nové dvoupodlažní autobusy tyto atraktivní místa nejen dobře propojí, ale že se samy vyhledávanou turistickou atrakcí stanou,“ uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

Doubledeckery by se měly v ostrém provozu objevit od 1. července 2020. Budou jezdit na speciální lince 88 o víkendech a státních svátcích v Česku a Polsku. V ostatních dnech budou nasazovány podle potřeby i na jiných linkách.

„Ostravskou zakázku vnímáme jako velkou příležitost. Za prvé je pro nás první taková v Česku, za druhé dlouhodobě vnímáme kam a jak rychle se DPO technicky posouvá, i proto jsme rádi, že i my se k tomuto procesu můžeme připojit,“ doplnil Lukáš Martinů zástupce společnosti Scania, která má ve svém portfoliu mimo jiné unikátní autobus pro hokejisty HC Oceláři Třinec.