Nejnovější zprávy: Na Rudné v Ostravě se srazila dvě auta, jeden řidič je mrtvý Vondrák skončí jako místopředseda ANO, své funkce se vzdal

Gastronomie

Nová kavárna v Ostravě vsadila na unikátní interiér. Vrátí vás zpátky do první republiky

Na konci srpna se v Ostravě-Přívoze otevřelo nové Obchodní centrum Koksovna. Jeho součástí je i kavárna s unikátním interiérem, nazvaná Sladké tajemství.

Foto: Jakub Šarjak

Pokud do kavárny Sladké tajemství zavítáte, ihned na vás dýchne příjemná atmosféra. Možná se dokonce budete cítit jako v první republice. Podnik vsadil na nádherný interiér s klidnými barvami, obrazy, vkusnými dekoracemi a zelení.

„Chtěla jsem se vrátit zpátky do první republiky. Lidé tehdy měli více času, a tak si mohli povídat u dobré kávy nebo čaje," prozradila pro patriotmagazin.cz provozovatelka kavárny Renáta Svěntková. „Oslovila jsem proto architektu Blanku Karhanovou. Dala jsem jí volnou ruku a z jejího návrhu jsem byla nadšená," dodala.

Sladké tajemství nabízí poctivou kávu, domácí zákusky nebo dezerty. „Všechno si pečeme tady. Naše holky jsou kreativní a neustále něco vymýšlí, a tak v nabídce máme vždy něco jiného," chválí své zaměstnankyně Renáta Svěntková, která má sama k pečení hodně blízko. „Už více než deset let peču vánoční cukroví. Zákazníci ode mě chtěli i dorty nebo zákusky na různé akce nebo oslavy, já jsem ale přes rok nepekla. A tak jsem se rozhodla, že vybuduji kavárnu, kde si zákazníci budou moci pochutnat na sladkých dobrotách v průběhu celého roku," usmála se paní Renáta, která se kromě pečení, a teď už i svého nového podniku, věnuje i účetnictví.

Kavárna je každý den v provozu od 7 do 19 hodin. Nabízí i snídaně, chlebíčky či kanapky, ale taky domácí limonády, mléčné koktejly nebo freshe. Kromě toho ve Sladkém tajemství připravují i domácí zmrzliny, které budou na pultě po celý rok. Nechybí mezi nimi klasika v podobě vanilky a čokolády, ale taky zmrzliny netradiční: maková, punčová, perníková či mojito.

Sladké tajemství má otevřeno zatím jen něco přes měsíc, zákazníky si ale získalo rychle. „Chci, aby se u nás lidé cítili dobře a aby se k nám rádi vraceli. A to se zatím daří, což mě těší. Návštěvníci možná něco takového na tomto místě nečekají, o to více jsou ale překvapení, jak to u nás vypadá," přiznává majitelka kavárny.

Renáta Svěntková má pečení ráda, ovšem na to, aby se převlékla do pracovního a chystala zákusky a dezerty ve vlastní kavárně, je v současné době příliš vytížená. Zato ale plánuje, kam by Sladké tajemství jednou mohla posunout dál. „Nebráníme se další kavárně, ať už na jiném místě v Ostravě nebo kousek dál. Uvidíme, vše ukáže čas. Každopádně pokud někde otevřeme, budeme se držet stylu, který máme i v této provozovně," uzavřela.

Fotogalerie

Autor: Jakub Šarjak

Zavřít reklamu