Kultura
22/09/2023 Petr Sobol

Nová éra ostravského Barráku. Z nábřeží se přestěhoval do Přívozu

Marcel Palovčík

Známý ostravský hudební klub Barrák vstoupil do nové etapy. Po letech opustil Havlíčkovo nábřeží a začal psát kapitolu v Přívoze.

Na Havlíčkově nábřeží Barrák skončil na konci května. „Chodilo k nám čím dál víc lidí a my už jsme jim nestačili kapacitně,“ říká pro patriotmagazin.cz majitel klubu Marcel Palovčík.

Nový příběh Barrák začal psát v bývalé sokolovně v Ostravě-Přívoze, kousek od Obchodního centra Koksovna. „Máme tady úplně jiné možnosti. A hlavně dva prostory – jeden menší a jeden velký. Taky máme mnohem lepší zázemí pro diváky i účinkující. Vše je tady zkrátka lepší,“ pochvaluje si Palovčík.

První akce v „novém“ Barráku proběhla v sobotu. A další pokračují tento týden. „Jen do konce roku jich máme padesát,“ prozrazuje provozovatel a dramaturg klubu. Ze známých kapel a interpretů v Barráku zahrají Rybičky 48, Monkey Business, Poetika nebo David Koller. „Pořád se něco bude dít. Například v listopadu tady máme šest koncertů za sebou. Hodně u nás budou hrát také kapely, které nejsou tolik známé, ale jsou velmi kvalitní,“ pokračuje Palovčík.

Bývalá sokolovna prošla během minulých měsíců řadou akustických i designových úprav. „Máme tady i nový velký bar. Budeme se snažit taky o kvalitnější drinky, ať je nabídka co nejširší,“ slibuje Palovčík, jenž věří, že si lidé, kteří byli léta zvyklí chodit do centra na nábřeží, rychle najdou cestu i do Přívozu: „Je tady skvělá dostupnost. Kousek je tramvajová zastávka i vlakové nádraží, problém není ani s parkováním. Je pravda, že někteří lidé neměli ze stěhování velkou radost, ale ti, co v sobotu dorazili, rychle změnili názor. Byli nadšení!“

Prostor po bývalém Barráku ale prázdný nezůstane. V těchto dnech v něm vzniká nový klub BUMBUM Comedy Štěpána Kozuba.

Sdílejte článek