Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Nouzové tlačítko zachraňuje životy seniorů. V Ostravě hned dvakrát v jednom dni

​Hned ve dvou případech pomohla toto pondělí Senior linka se zdravotními komplikacemi seniorům, kteří po aktivaci tlačítka Senior linky bezmocně čekali ve svých bytech na pomoc strážníků.

Ilustrační foto: Městská policie Ostrava

"V obou případech zdravotní stav vyžadoval převoz do nemocnice a v obou případech museli se vstupem do bytu seniorů pomoci hasiči," uvedl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

K prvnímu případu vyjížděli strážníci v pondělí krátce po sedmé hodině ranní do bytu v Ostravě-Dubině. V obývacím pokoji upadla na zem 67letá seniorka a nemohla se sama zvednout.

"Vstup do bytu museli zajistit hasiči, a to otevřením stupních dveří bytu. Vzhledem k tomu, že na zemi ležela celou noc a byla zesláblá, přivolaný lékař rozhodl o jejím převozu do nemocnice," uvedl Machů.

Ke druhému případu došlo v pondělní podvečer v Ostravě-Kunčičkách. V předsíni bytu tam na zem upadla 85letá seniorka. Pádem si způsobila krvácivé poranění na temeni hlavy. Seniorka nebyla schopna sama vstát a stěžovala si na nevolnost.

Ke vstupu do bytu bylo hasiči použito okno bytu. Seniorce byla poskytnuta první pomoc a přivolaný lékař rozhodl o převozu do nemocnice.

"Ostravský projekt Senior linka úspěšně funguje již 11 let. Za tuto dobu zachránila Senior linka život a zdraví stovkám seniorů. Aktuálně je v Ostravě napojeno přes 500 domácností seniorů," dodal Machů.

Zavřít reklamu