Kultura
04/08/2022 Petr Sobol

Nohavica zahrál u vodníka Slámy dětem. Dokonce i rapoval

Mlýn vodníka Slámy v Háji ve Slezsku ve středu přivítal oblíbeného písničkáře Jaromíra Nohavicu. Ten zahrál známé dětské písničky, kterými potěšil nejen malé ratolesti, ale i jejich rodiče.

„Moji milí. Jsem rád, že jste přišli,“ přivítal Nohavica dětské publikum, ale taky všechny mámy, táty, babičky či dědečky. Středeční koncert nazvaný Tři čuníci byl dlouho dopředu beznadějně vyprodaný, přálo mu i krásné počasí, a tak si set známých písniček všichni krásně užili.

Devětašedesátiletý písničkář (nejen) s dětmi neustále komunikoval. Zazpíval jim písničky o lachtanech, krtkovi nebo gorilách.

Děti, a především jejich rodiče, si často pozpěvovali s ním. Vzájemná spolupráce fungovala třeba během oblíbené písničky Kozel, Nohavica nezapomněl ani na Šnečí blues a všechny pak překvapil, když jednu ze svých básniček převedl do hip hopové formy.

Nohavica zpíval taky o tom, proč je lepší pít vodu, než rum, připomněl dětství syna Jakuba a všechny osvěžil svou Grónskou písničkou. Publikum se bavilo, tleskalo, zpívalo i tančilo. A když děti v „kotli“ rozpoutaly polštářovou válku, tak jim ostravský písničkář na oplátku z fleku vymyslel krátkou píseň o polštářích.

Jaromír Nohavica na pódium napochodoval s písní Tři čuníci, se kterou se na závěr taky rozloučil. Ještě předtím ale zazpíval Hlídače krav, čímž dostal do varu i ty poslední děti, které do té doby vydržely sedět. Jako přídavek pak přidal Ostravu, čímž potěšil i všechny dospěláky.

Hodinový koncert končil velkým potleskem a rozzářenými obličeji. „Bylo to úžasné, moc se mi to líbilo,“ říkala pětiletá Ema svému tátovi. A stejně nadšení byli i ostatní.

Další venkovní představení ve Mlýně vodníka Slámy proběhne v pondělí 22. srpna, kdy je na programu divadlo pod širým nebem. Hrát se bude francouzská komedie Mlčeti zlato od Erica Assouse, která vypráví o tom, že je moudré se některým věcem vyhnout a že ne každá pravda je hezká. V hlavních rolích se představí Dana Morávková a Jen Čenský.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama