Nejnovější zprávy: Milostivé léto. DPO vám za necelou tisícovku odpustí zbytek dluhu, úroky i exekuce Jdeme hlavou proti zdi, říká Patrik Bauer z Řeznictví u Bobra

Společnost

Noční drama v tramvaji. Agresor bez jízdenky vykopl dveře a utíkal policistům

Po výzvě strážníků cestující jedoucí načerno tramvaj sice opustil, následně však vykopnul skleněnou výplň dveří tramvaje a pokusil se strážníkům z místa uniknout.

Agresor způsobil škodu ve výši osmi tisíc korun. Ilustrační foto: Městská policie Ostrava

Celý incident se odehrál v pátek o půl třetí ráno na zastávce MHD Karpatská. „Hlídku po příjezdu na místo kontaktovali asistenti přepravy DPO. Ti se marně pokoušeli z tramvaje číslo sedm vykázat cestujícího bez platného jízdního dokladu," uvedl policejní mluvčí Jindřich Machů.

Strážníci vyzvali muže k opuštění vozu a k prokázání totožnosti. Jednatřicetiletý agresor tramvaj sice opustil, ovšem za použití nevybíravých slov. Navíc začal být agresivní, vykopl skleněnou výplň dveří tramvaje a způsobil tak škodu ve výši osm tisíc korun.

Ihned poté se dal na útěk a nereagoval ani na výzvy strážníků. Ti ho však po chvíli dostihli. „Protože se i poté opakovaně pokusil o útěk a kladl aktivní odpor, byli proti němu použity donucovací prostředky a skončil v poutech. Své chování bude muset vysvětlovat u příslušného správního orgánu," dodal Machů.