Společnost
12/01/2022 Petr Sobol

Nevěrná manželka a rozvod! Vláďovi z Orlové se po Výměně manželek obrátil život naruby

Minulý týden TV Nova odvysílala epizodu Výměny manželek, ve které se objevila orlovská rodina se šesti dětmi. Rok po natáčení je v ní ale všechno jinak. 

Zatímco orlovská manželka si prožila na výměně v Karlových Varech relativně klidných deset dní, v Orlové bylo pořádně rušno. Vladislav Košátko totiž svou „novou” manželku překvapil bytem se šesti dětmi a dvěma psy.

Tato epizoda se natáčela před rokem, na televizní obrazovky se ale dostala až minulý týden. A od té doby se hodně změnilo.

V době natáčení byl jednačtyřicetiletý Vladislav na nemocenské. Dostal totiž výpověď ze šachty, která propouštěla zaměstnance kvůli útlumu těžby, a navíc se s partnerkou nacházeli v manželské insolvenci. „Byl jsem proto v pracovní neschopnosti, abych měl nárok na odstupné,” řekl Košátko.

Odstupné dostal, zároveň rodině přišla stotisícová odměna za televizní natáčení, a tak vzal v létě ženu i s dětmi na dovolenou. „Koupili jsme si nové auto a vyrazili jsme na chatu. Potkali jsme se tam s členy osady, jenže hned první den jsem nachytal manželku s místním předsedou. Jak jsem se potom dozvěděl, zahýbala mi s ním už déle,” svěřil se Vladislav Košátko.

Jeho manželka, se kterou je nyní v rozvodovém řízení, odjela z chaty i s dětmi domů. Když se Košátko do Orlové vrátil, našel jen vybílený byt. Jeho žena se odstěhovala ve stejném domě o osm pater nahoru a nyní žije na jiném místě v Orlové v podnájmu. Společně s ní bydlí i tři nejmladší děti, ty starší zase žijí s Košátkem. „Chtěl jsem za vším udělat tlustou čáru a dát jí ještě jednu šanci, její partner je navíc ženatý, ale ona neměla zájem. Teď jsme tedy v kontaktu jen kvůli dětem,” dodal.

Po odvysílání epizody se hodně řešil taky Vladislavův vztah k alkoholu. „Je pravda, že jsem to během natáčení s alkoholem přeháněl. Byl jsem ve stresu, přišel jsem o práci, byli jsme v manželské insolvenci, do toho natáčení. Jasně, něco si dám i normálně, ale tak, jako v televizi, nepiju,” hájí se Košátko, který nyní pracuje v Liberty Ostrava.

Do Výměny manželek je přihlásila jeho žena. „Někdo říká, že tam jde proto, aby si upevnil vztah. Podle mě je to ale blbost. Chodí se tam pro peníze a my jsme tam kvůli nim šli taky. Chtěli jsme auto a řidičáky,” říká na rovinu Košátko, který toho, že šel do televizního natáčení, nelituje. Ovšem s rodinou ze západu Čech, která se v epizodě objevila také, už v kontaktu není.

Vláďa z Orlové díl, v němž sám účinkoval, už viděl. „Byla to zajímavá zkušenost, ale herec ze mě asi nebude,“ usmál se a jedním dechem dodal: „Bylo to ale náročné. Bylo to vidět taky na psech, kteří byli nervózní ze štábu,“ přiznal.

Lidé ho teď ve městě poznávají a zajímá je, jaká Výměna manželek byla. „Abych se přiznal, tak se těším, až od toho budu mít klid. Často po městě vidím pohledy lidí, kteří se na mě dívají. Nějaké diskuze však neřeším. Chodím ke kamarádovi, který to sleduje, já se k tomu ale nevyjadřuju. Kamarádi ví, jaký jsem,“ hlásí Košátko, který velkou část natáčení strávil v kuchyni. „To se nezměnilo. Vařím, peču, starám se o děti. Teď mi k tomu taky přibylo papírování a úřady, což dosud měla na starost žena. Taky jsem prodal auto a koupil jsem si menší vůz," uzavřel.

Sdílejte článek