Společnost
28/01/2022 Petr Sobol

Nepochopitelný útok. Vandal hodil u Českého Těšína kámen na jedoucí vlak

Další případ, kdy některý z výtržníků hodil kámen na jedoucí vlak, se odehrál ve středu na trati ve směru z Českého Těšína za zastávkou Ropice – zastávka.

Ve středu dopoledne na železniční trati, ve směru z Českého Těšína za zastávkou Ropice – zastávka, strojvedoucí osobního vlaku uviděl přicházet do kolejiště osobu.

Strojvedoucí vypověděl, že rychlost vlakové soupravy snížil a zatroubil, načež osoba z kolejiště ustoupila, ale sehnula se, něco vzala do ruky a napřáhla ruku proti vlaku. Až po zásahu čelního skla kabiny si strojvedoucí uvědomil, že osoba v kolejišti proti lokomotivě hodila kámen a utekla," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Zřejmě jen díky snížené rychlosti vlaku a tvrzenému sklu nebyly následky tak fatální a nikdo nebyl zraněn. Souprava City Elefant „Hanička“ byla odstavena a na místo byli vysláni policisté i vyšetřovatel Správy železnic. Předběžně vyčíslená škoda je 100 tisíc na poškozené lokomotivě, další škody spojené s mimořádnou událostí budou vyčísleny. Provoz na trati musel být zastaven na tři hodiny," dodala Viačková.

Intenzivní pátrání v okolí železniční stanice a kolejišť, vyhodnocení získaných výpovědí cestujících a strojvedoucího, popis osoby a další poznatky nakonec přinesly úspěch. Policisté obvodního oddělení Český Těšín totiž ještě v noci důvodně podezřelého muže zadrželi.

Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení s trestní sazbou odnětí svobody na jeden rok až šest let," řekla Viačková s tím, že šestatřicetiletý muž odmítl vypovídat a své jednání fakticky nevysvětlil. Nicméně můžeme konstatovat, že kamenem hodil proti vlaku zřejmě jen tak, ze vzteku, v minulosti se už něčeho podobného dopustil," prohlásila Viačková.

Důvodně podezřelý muž má v záznamech o trestech už 12 zápisů. V nedávné době komisař služby kriminální policie a vyšetřování muže obvinil, jelikož mu bylo prokázáno poškození čtyř osobních vozidel zaparkovaných v jedné ulici ve městě," uzavřela Viačková.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama