Nejnovější zprávy: Od počítače do slévárny. Mladý pár vyrábí unikátní litinové nádobí Ochutnejte regionální produkty, vyzkoušejte tradiční řemesla. Do Ostravy míří Moravskoslezský jarmark

Společnost

Neobývaný dům v centru Ostravy znovu hořel. Zasahovalo 6 jednotek hasičů

​Šest jednotek hasičů, včetně výškové techniky, zasahovalo v pondělí 15. srpna večer a noci u požáru pětipodlažního neobydleného bytového domu (4 patra) v centru Ostravy – u křižovatky ulic Švabinského a Poděbradova.

Foto: HZS MSK

Požár se obešel bez zranění. Vzhledem k nízké kvalitě léta nevyužívaného a prázdného objektu, určeného k demolici, byla škoda na domu nulová.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pondělí čtvrt hodiny po 21. hodině. Do centra města vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Fifejdy, Zábřeh, Přívoz a Slezská Ostrava, společně s nimi dvě ostravské jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Muglinov.

Z bytu v posledním, čtvrtém patře (5. NP) šlehaly plameny. Hasiči nasadili automobilovou plošinu (AP 42 MB Econic-Bronto) ze stanice HZS MSK Ostrava-Přívoz a automobilový žebřík (AŽ 30 Camiva) ze stanice HZS MSK Ostrava-Fifejdy.

Další proud byl veden vnitřkem zchátralé budovy plné odpadků. Část Poděbradovy ulice (od ulice Švabinského ke křižovatce s ulicí 28. října) byla během hasičského zásahu zcela uzavřena.

Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba za hodinu a čtvrt, za další půlhodinu byl uhašen.