Nejnovější zprávy: Nakažených v Darkově je už 319, opatření se rozšiřují i na další doly Do Karviné míří kontejner pro bezpečné setkání se seniory

Sport

Největší sportovní investicí jsou Bazaly, Ostrava dá letos na rekonstrukci 140 milionů

Celkem téměř 570 milionů korun je pro letošní rok vyčleněno v rozpočtu města Ostravy na podporu sportu. Ve srovnání s rokem 2018 je to o 96 milionů korun více.

Rekonstrukce stadionu Bazaly (Foto: Tomáš Svoboda)

Ostravský magistrát v tiskové zprávě informoval o tom, že celková částka zahrnuje investiční a neinvestiční dotace pro obchodní společnosti města, prostředky určené na konání významných sportovních akcí, podporu profesionálních klubů, výchovu talentů i podporu menších sportovních odvětví.

Konkrétně to znamená, že městské společnosti Sareza a Vítkovice Aréna letos dostanou 329,5 milionů korun, mezi ostatní subjekty se pak rozdělí 228 milionů.

Rostoucí výše investic svědčí o tom, že se zvyšuje zájem o sport i počet vrcholných akcí, které se v Ostravě konají. Letos to bude například premiérově hokejové mistrovství světa juniorů a mistrovství Evropy v softballu žen.

Podpořeny budou částkami ve výši 15, respektive 16,5 milionu korun. Finanční podporu získají i další akce jako třeba Zlatá tretra, na kterou půjde 7,5 milionu, nebo mistrovství světa v para hokeji s částkou 7 milionů.

"Peníze, které na sport máme, vynaložíme nejen na akce, ale také do rozvoje sportovní infrastruktury. Nejvýznamnější plánovanou investiční akcí v oblasti sportu pro letošní rok je dokončení rekonstrukce stadionu Bazaly za dalších 140 milionů korun," uvedla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Celkové náklady na rekonstrukci, která má být hotová na podzim, ve výši 260 milionů korun jsou rozděleny mezi město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Z městského rozpočtu půjde na nové mládežnické tréninkové centrum 190 milionů korun, kraj přispěje částkou 70 milionů korun.

V rámci investic a modernizací se ve městě dále připravuje dokončení stavebních úprav Ostravar Arény za zhruba 12 milionů. "V případě schválení dotace ze státního rozpočtu se budeme téměř 14 miliony finančně spolupodílet na zateplení krytého bazénu v Ostravě-Porubě," doplnila náměstkyně.

V souhrnné částce 569 milionů korun jsou zahrnuty také každoroční dotace do sportovní oblasti. Na březnovém zasedání zastupitelé města schválili v oblasti Tělovýchova a sport dotace v celkové výši 32,3 milionu korun 206 projektům a v oblasti Vrcholový sport dotace ve výši 72,9 milionu korun 22 projektům.

V červnu budou ještě rozděleny dotace z programu na poskytování peněžních prostředků z rozpočtu statutárního města Ostravy a výnosu daně z hazardních her, kdy předpokládaná částka činí 53,8 milionu korun.