Nejnovější zprávy: ​Házenkářská extraliga je plná trenérských změn, Karvinou povede Brůna Tři malé kluky zabil granát z první světové války. Událost připomíná obnovený pomník

Gastronomie

Největší e-shop s potravinami Rohlík.cz zavedl rozvoz do Ostravy

Největší internetový obchod s potravinami v Česku Rohlík.cz rozšířil rozvoz i do Ostravy.

Foto: rohlik.cz

Firma měla rozšíření v plánu, nynější pandemie nového typu koronaviru, během níž internetovým obchodům výrazně přibylo objednávek, ale uskutečnění jejího záměru uspíšila, řekla mluvčí e-shopu Zdeňka Svoboda Kuhnová.

Firma objednané nákupy vozí do Ostravy ze svého brněnského skladu. "Napadlo nás rozšířit z Brna dovoz potravin i do Ostravy poté, co jsme si nyní v době covidu-19 poradili se zavážením nákupů obyvatelům Uničova a všech 21 obcí v karanténě," uvedl ředitel distribučního a logistického centra Rohlík.cz v Brně Michal Pučalík.

Zájem o nákup v e-shopu podle něj hned v prvních dnech, kdy začala platit nařízení omezující pohyb obyvatel, vzrostl o 100 procent. Firma na to reagovala rozšířením brněnských kapacit.

"Dva nové externí sklady, 160 nových pracovníků ve skladu a 35 dalších kurýrů rozvážejících nákupy. Brněnská pobočka internetového obchodu Rohlík.cz po zavedení opatření proti šíření koronaviru vyrostla téměř na dvojnásobek," uvedl Pučalík.

Obyvatele Ostravy firma na počátku dubnu vyzvala, aby se u ní registrovali. "Zjišťovali jsme, zda by obyvatelé Ostravy měli zájem o to, aby tam Rohlík.cz nákupy vozil. Ozval se nám dostatek obyvatel pro to, aby bylo smysluplné závozy tam spustit," řekla mluvčí. Během dvou týdnů se podle ní zaregistrovalo téměř 10.000 zájemců o nákup.

Své služby rozšířily v době pandemie i další české online supermarkety. Mall.cz a Alza.cz například kvůli enormnímu zájmu zahrnuly do nabídky trvanlivé potraviny, Košík.cz zaznamenal výjimečný zájem o hotová jídla.

Rohlik.cz loni zvýšil obrat meziročně o 60 procent na více než čtyři miliardy korun. E-shop nabízí rozvoz potravin, drogerie a dalšího zboží po Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci, Liberci a Prostějově.

Firma loni například posílila spolupráci s místními dodavateli a expandovala do Maďarska.