Gastronomie
24/05/2026 Petr Sobol

Nejhorší hláška hosta? Ty topinky jsou mastné, říká šéfkuchař z Beskydského pivovárku

Foto: se souhlasem Vojtěcha Mohelníka

Magazín PATRIOT pokládá v anketě Kuchař na grilu krátké otázky, na které dostává krátké odpovědi od různých kuchařů z našeho kraje. Tentokrát na ně odpovídal​ Vojtěch Mohelník z Beskydského pivovárku.

Beskydský pivovárek, který se nachází v Ostravici, je vyhlášený nejen vlastním řemeslným pivem, ale také výbornou gastronomií. Šéfkuchařem místní kuchyně je Vojtěch Mohelník.

První jídlo, které jsem kdy uvařil?

Špagety s kečupem. Bylo mi 10 let.

Jaké jídlo jsem jako dítě nesnášel?

Tvarůžky, brynzu, kozí mléko, zkrátka vše, co smrdělo. A rajčata.

Na jaké jídlo od mých blízkých nikdy nezapomenu?

Na marockou polévku.

Jaké jídlo jsem poprvé uvařil v restauraci?

Svíčkovou.

Povedlo se?

Ano, povedlo se. Bylo to ještě pod kontrolou a podporou šéfa.

Mým kuchařským vzorem je:

Hodně sleduji Romana Pauluse.

Z českých kuchařů mě inspiruje:

Zdeněk Pohlreich, Radek Kašpárek.

Kdybych otevíral svou restauraci, jmenovala by se:

Horský průsmyk. Byla by u moře, v teple, blízko hor.

Vařil bych v ní:

Ryby, dary moře i českou kuchyni.

Co se mi v kuchyni opravdu nepovedlo:

V začátcích toho bylo hodně. Má oblíbená věta je: Znovu a lépe.

V kuchyni jsem mistr na:

Českou kuchyni.

Musí se to v kuchyni udělat, ale k smrti mě to nebaví:

Čištění digestoře, veškerá údržba kachliček, drhnutí sporáků.

Česká, italská, nebo francouzská kuchyně? Nebo úplně jiná?

Česká.

Co jako Češi v kuchyni neumíme?

Plody moře, to umí málokdo.

Moje snídaně, oběd a večeře snů?

Míchaná vejce s parmazánem. Na oběd řízek, tím mě nikdy nikdo nezarmoutí. Večer něco dobrého – sladkého, lívance s tvarohem a borůvkami.

Je práce šéfkuchaře na celý život?

Je, ale člověk je hodně zdrchaný.

Co host, či obecně člověk, který nikdy nevařil, nepochopí?

Kolik to stojí práce a času. Hlavně času.

Moje kuchyně po celovečerním vaření vypadá jako…

Jako bitevní pole.

Netroufl bych si uvařit:

Chobotnici.

Co si dám, když jdu na jídlo někam do restaurace:

Žebra nebo koleno. Z jiných jídel jsem většinou zklamaný.

Nejhorší hláška hosta:

Ty topinky jsou mastné…

Nejlepší jídlo, které jsem dosud jedl, bylo:

Jehněčí koleno v Krkonoších.

Pokud nevařím já, tak mi nejvíce chutná v:

Záguří.

Kanec se šípkovou nebo se zelím?

Se šípkovou.

Sdílejte článek