10/11/2018 Tomáš Svoboda

Nejdřív radost, potom zklamání. Karviná prohrála se Spartou 1:3

Podzimní domácí šlágr proti Spartě Praha byl pro fotbalisty Karviné až příliš krutý. V poločase sobotního utkání nad favoritem vedli 1:0, ovšem po vyloučení tahouna Lukáše Budínského ve druhé půli třikrát inkasovali a nakonec v 15. kole Fortuna:ligy prohráli 1:3.

"Z naší strany šlo o velmi kvalitní první půli, navíc jsme šli do vedení. Spartě náš způsob hry dělal problémy, ovšem všechno se nám zbortilo po vyloučení Budínského. Tento moment ovlivnil celé utkání. Hrát padesát minut o deseti proti Spartě je hodně složité," uvedl pro klubový web trenér Roman Nádvorník.

Karviná šla v utkání do vedení ve 34. minutě právě díky Budínskému, který otevřel skóre proměněnou penaltou. Jednalo se už o jeho pátý gól v sezóně.

Zatímco domácí hráli, Sparta byla dlouho neškodná. Ovšem nejproduktivnější hráč Karviné záhy svůj tým oslabil, když krátce před koncem první půle tvrdě fauloval sparťanského záložníka Vatajelua. Rozhodčí Julínek nejprve Budínskému udělil žlutou kartu, ale po zastavení u videa verdikt změnil na červenou.

"I přesto jsme si po změně stran vypracovali další dvě hodně dobré šance, ale samozřejmě už nás hosté přehrávali a nakonec utkání vyhráli. Našim hráčům děkuji," dodal Nádvorník, jehož tým v oslabení trestala cizinecká legie Sparty.

Postupně se trefili Radakovič, Stanciu a v závěru z penalty Plavšič. "Z naší strany to nebyl žádný šlágr, ale po posledních nezdarech ve venkovních utkáních jsme rádi za vítězství v utkání, které jsme museli otáčet," uznal hostující kouč Zdeněk Ščasný.

Přestože Karviná výkonem docela obstála, bodově vyšla naprázdno už potřetí za sebou. Na výhru čeká od 9. kola, kdy doma porazila Příbram (4:1).

V tabulce patří Nádvorníkově celku s 11 body předposlední místo s tím, že soupeři jako Slovácko, Příbram, Olomouc či Opava jsou na dosah. Karvinští budou usilovat o stažení jejich náskoku ve zbývajících podzimních zápasech proti Slavii, v Mladé Boleslavi, doma s Jabloncem a v Plzni.

Více o sobotním souboji s pražskou Spartou řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.