Nejnovější zprávy: Sdílko je zpátky. Do Poruby míří regionální prodejci, workshopy i kavárna Vražda v Porubě! Třicetiletý muž včera zabil mladou ženu

Sport

Nečekaný comeback! Zbyněk Irgl nastoupí po boku svého syna za Orlovou

Bývalý hokejista Třince nebo Vítkovic, kde působil ještě v uplynulé sezoně, se vrací na led. Zbyněk Irgl nastoupí v sobotu v krajském přeboru za Orlovou.

Foto: se souhlasem HC Vítkovice

Jednačtyřicetiletý útočník, který ještě v loňské sezoně naskočil do 21 zápasů za extraligové Vítkovice, od konce uplynulého ročníku nikde nehrál. Vicemistr světa z roku 2006, který několik let působil i v KHL, ale definitivně svou výstroj na půdu ještě neodložil. V sobotu totiž znovu nazuje brusle a vyjede na led.

A comeback to bude speciální. Irgl totiž zasáhne do orlovského derby v krajském přeboru, ve kterém proti sobě nastoupí týmy HC Orlová a MSK Orlová.

HC Orlová je tradičním účastníkem této soutěže, zato MSK přihlásilo svůj tým do soutěže před sezonou. Mužstvo je tvořeno nadějnými mladíky, kteří sbírají cenné zkušenosti po boku několika starších a zkušených hráčů.

Za tým MSK Orlová, který se zatím pohybuje ve spodních patrech tabulky, nastupuje i Patrik Irgl – syn Zbyňka Irgla. Mimochodem, druhý Irglův syn Denis aktuálně chytá extraligu juniorů za Vítkovice.

Ale zpátky k orlovskému derby. Favoritem je tým HC, který patří k nejlepším týmům soutěže, MSK se ale chce vytáhnout. Se Zbyňkem Irglem získává veliký trumf a tahák pro diváky. „Je to obrovská motivace a posila, mít takového borce na tréninku a pak v utkání,“ zní z orlovské kabiny. Zbyněk Irgl by měl nastoupit ve druhé formaci, společně se svým synem Patrikem. Utkání začíná v 15 hodin.