Gastronomie
09/08/2018 Jaroslav Baďura

​Návštěvníci gastrofestivalu mohou ochutnat, jak šmakuje Moravskoslezsko

Dobré jídlo, pití a spousta zábavy čeká v sobotu 11. srpna v Karlově Studánce na návštěvníky gastrofestivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko.

Horské lázně Karlova Studánka tuto sobotu ožijí osmým ročníkem gastrofestivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko. Návštěvníci se mohou těšit například na ranní piknik s moderátorkou Ivou Kubelkovou, gastroshow Marka Raditsche a Jana Punčocháře.

Hudební doprovod v průběhu celého dne zajistí koncert Marka Ztraceného a skupiny Xindl X, Dolbend a BosoBos. Odpoledne se budou vyhlašovat krajské výsledky soutěže Regionální potravina zaštiťované Ministerstvem zemědělství ČR pro rok 2018. Připraveny jsou soutěže a program pro celou rodinu.

„Chceme tu návštěvníkům z regionu ale i z celého Česka představit nejen regionální speciality z Moravskoslezského kraje a místní výrobce sýrů, čokolád uzenin a dalších dobrot, ale nabídnout jim také srovnání s krajovými kuchyněmi z Moravy i polského příhraničí. Známé ‚gastro‘ osobnosti tu představí nové trendy vaření a zdravé výživy. A samozřejmě nabídneme zábavu pro celou rodinu. Letošní festival také připomene prvorepublikovou gastronomií v rámci oslav 100. výročí založení ČR, která do prostředí lázní Karlovy Studánky ideálně tematicky zapadá. Vše se odehraje na čtyřech scénách,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška.

Upřesnil, že špičkoví kuchaři připraví například hovězí tatarák s libečkovou majonézou, sýrem, řeřichou a křupavou pohankou, pečeného candáta s ragú s raky, jarní cibulkou a omáčkou riviéra nebo gratinované hříbky se žloutkem a cibulkou.

„Všechna tato jídla budou moci návštěvníci ochutnat. V průběhu celého dne se budou v areálu lázní pohybovat číšníci, kteří budou lidem nabízet také ochutnat regionální potraviny. Těchto ochutnávek bude v průběhu celého dne připraveno celkem deset. Chceme takto podpořit výrobu regionálních potravin,“ řekl náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Dodal, že pro zájemce, kteří chtějí na gastrofestival dojet z Ostravy a okolí vlakem, bude vypraven speciální gastrovlak. „Vyjede z nádraží Ostrava-střed v 8:05 hodin. Pak mohou lidé zdarma využít kyvadlovou dopravu z Malé Moravky a Vrbna pod Pradědem do Karlovy Studánky a zpět. Bezplatná bude i kyvadlová doprava z parkoviště Hvězda do Karlovy Studánky,“ dodal náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Program gastrofestivalu a informace o možnostech dopravy najdete na: https://jaksmakuje.msk.cz/

Sdílejte článek