Nejnovější zprávy: Autotest: Hyundai Tucson N LINE, rodinný rychlík Příběh slavného orchestrionu z Chalupářů, vyměněn za rogalo a znovu nalezen

Společnost

Nákaza z Darkova pronikla do Orlové, 12 maturantů je v karanténě

​V Moravskoslezském kraji bylo k sobotě evidováno od počátku pandemie 1550 lidí nakažených koronavirem.

Ilustrační foto: pixabay.com

Léčí se z něj stále 569 lidí, 930 se jich už uzdravilo. V souvislosti s nákazou zemřelo v regionu 51 lidí. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO), hygienici na svých stránkách údaje naposledy aktualizovali v pátek ráno, kdy uváděli 1518 nemocných.

Problémy působí v regionu hlavně hromadná nákaza v Dole Darkov. Podle posledních sobotních údajů hygieniků bylo v souvislosti s tímto ohniskem 343 nakažených. Nakaženo bylo 228 pracovníků dolu, mezi nimi je také 11 pendlerů z Polska.

Dále covidem-19 onemocnělo 109 rodinných příslušníků a rovněž šest ostatních pracovníků.

Kvůli nákaze na Dole Darkov hygienici v týdnu nařídili i zvýšenou dezinfekci měst a obcí na Karvinsku. Opatření má zabránit masivnímu rozšíření nákazy. Například Karviná na facebooku žádala všechny lidi v karanténě, aby ji dodržovali a neopouštěli své domovy.

Z dolu se nákaza postupně rozšiřuje mezi další obyvatele, problémy působí v různých institucích.

Radnice v Bohumíně musela kvůli nakažené zaměstnankyni, která je příbuznou zaměstnance OKD uzavřít odbor dopravy, v Orlové zase onemocněla studentka posledního ročníku gymnázia, a její spolužáci tak budou kvůli povinné karanténě skládat zkoušku až na podzim.

O situaci je už informován i kraj, zatím však kvůli platné vyhlášce nelze pro celkem 11 maturantů v karanténě a jednu nakaženou studentku nelze nic udělat - budou maturovat až na podzim.