Nejnovější zprávy: V Moravskoslezském kraji přibývá nakažených - i ve firmě, která šije roušky Na radnici ve Vítkovicích odvolali starostku Vlčkovou (ANO), nahradil ji Čermák (Ostravak)

Společnost

Nádhera! Fotograf zachytil noční výstup a svítání na Lysé hoře

​Skoro po dvou letech jsem si zase vyšlapal na Lysou horu, abych tam zase zažil jedno nádherné ráno - takhle začíná fotopříběh nočního výstupu a svítání na Lysé hoře, který zachytil fotograf Marián Béreš.

Foto: Marián Béreš

"Když jsem v pondělí díval na webkameru z Lysé hory, tak byla až do cca 14 hodin v mlze. Pak se na závěr dne mlha pustila dolů těsně pod Lysou horu a já jsem si říkal - možná by to stálo za to."

Krásné namražené stromy, dole v údolí mlha, předpověď sice předpokládala mínus 11, ale to nevadilo.

"Tak jsem si nastavil budík na půl jednu v noci a v jednu jsem vyrážel z Rožnova. Ve dvě ráno jsem od lanového centra v Ostravici začal sám stoupat vzhůru po turistické trase - šel jsem tu cestu pouze jednou během dne, tak trochu adrenalin, jestli se trefím na tu správnou cestu, tam byl," přiznává fotograf.

"Ale naštěstí v zimě všechny cesty vedou na Lysou, tak jsem prostě nemohl zabloudit. Po cestě jsem si ještě něco pofotil a okolo čtyř hodin a dvaceti minut jsem byl nahoře na Lysé."

Předpověď zklamala - bylo jen minus 5 a skoro bezvětří, dole v údolích mlhy, jednoduše krása. "Až do zhruba třičtvrtě na sedm jsem tam pobíhal sám jako king of Lysá," směje se fotograf.

"A východ slunce byl zase úchvatný - včera byla super viditelnost - Tatry jako na dlani, Malá Fatra ani nemluvím, na snímcích jsou vidět i Kľak nebo Strážov."

Podívejte se tedy na album v časovém sledu, jak jej autor nasnímal - od nočních fotek až k finále okolo deváté hodiny ranní.

Fotogalerie