Sport
17/09/2019 Tomáš Svoboda

Na titulní straně: Jan Výtisk. Hokejový bojovník má rád klid a pohodu

Ke čtenářům Magazínu PATRIOT se v těchto dnech dostává nové vydání, jehož hlavní tváří je vítkovický hokejista Jan Výtisk, který v minulém týdnu začal svoji 21. sezónu mezi extraligovou elitou.

Na první pohled tvrdý chlap, o kterém fanoušci říkají, že je jako z oceli. Aby ne, když neúnavně padá do střel, blokuje puky, protihráče rozhazuje po mantinelech a v minulé sezóně pokořil magickou tisícovku extraligových zápasů.

Kapitán HC Vítkovice Ridera však tvrdí, že na rozdíl od drsných střetů na ledě má v soukromém životě trochu jiné priority.

„Znám tolik kluků, co jsou na ledě v dobrém slova smyslu magoři a blázni, ale jinak jsou hodní a neublížili by mouše. To je rozdíl mezi stylem hry na ledě a životem v soukromí. Mám rád klid a vyhýbám se konfliktům,“ přiznává Jan Výtisk.

V rozhovoru pro Magazín PATRIOT mluví také o tom, jak důležitá je pro něj rodina a volný čas strávený s manželkou a dcerami.

„S mojí ženou jsem sedmnáct let, což je skoro celou kariéru. Vděčím jí za to, kde jsem, a za zázemí, které mám. Jsem rodinný typ a mám rád svoji pohodu. Za to, že ji mám, patří opravdu velký dík mojí ženě i dětem,“ zdůrazňuje hokejový bojovník.

Odreagovat se od vypjatých bitev umí také na motorce, protože jeho další vášní se už před lety stal Harley Davidson. „Je to životní styl, který člověka pohltí,“ podotýká Jan Výtisk.

Co se týče hokeje, omlazené Vítkovice se opět budou spoléhat na jeho odolnost a zkušenosti, které může předávat ostatním.

„Jsem rád, že mladým můžu něco předat, ale i oni mi pomáhají. Ani si to neuvědomují, ale já jsem taky rád, když nám to společně sedne a hrajeme dobře. Pomáhají mi tak prodloužit si kariéru,“ říká vítkovický kapitán, který ještě nechce bilancovat.

„Někdy toho má člověk plné zuby, ale pořád převládá chuť hrát a něco dokázat. Vždycky jsem říkal, že nejkrásnější by bylo rozloučit se na nejvyšší metě právě tady v Ostravě, ale to jsou sny. Je to daleko,“ dodává Jan Výtisk, který s kapitánským céčkem na hrudi dovedl k titulu Liberec v roce 2016.

Celý rozhovor s Janem Výtiskem, který v něm mluví také o hokejové dlouhověkosti či o myšlenkách na uplatnění po kariéře, si můžete přečíst v novém vydání tištěného Magazínu PATRIOT.
Předplatné časopisu nebo jednotlivé vydání lze jednoduše objednat přímo na webu.
Sdílejte článek