Společnost
10/08/2022 Jaroslav Baďura

Na přejezdu ve Frýdku-Místku narazil vlak plný lidí do náklaďáku

​Dnes krátce po čtrnácté hodině došlo k dopravní nehodě mezi nákladním vozidlem a vlakem na železničním přejezdu ve Frýdku-Místku v ulici Míru.

"Osobní vlak jedoucí od Frýdku-Místku směrem na Ostravu narazil do projíždějícího nákladního vozidla. Při střetu došlo ke zranění dvou osob, které cestovaly v nákladním vozidle," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Ve vlaku cestovalo zhruba 70 osob, všichni jsou bez zranění. Řidiči nákladního vozidla a strojvedoucímu byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem.

"Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. V současné době je stále cesta přes železniční přejezd uzavřena a policisté řídí dopravu," uvedla krátce po šestnácté hodině mluvčí.

Kriminalisté v dané věci zahájí úkony trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

"Železniční přejezd je vybaven zvukovým a světelným zařízením. Zda toto fungovalo či ho řidič nákladního vozidla nerespektoval, bude předmětem šetření," dodala Michalíková.

Sdílejte článek