Sport
09/02/2024 Petr Sobol

Na Ostravsko se vrátí závody v orientačním běhu. Poběží se i pohornickou krajinou

Foto: se souhlasem SK OB Ostrava

Petřvald bude hostit zajímavou sportovní událost. V místním sportovním areálu se v dubnu uskuteční mistrovsví republiky v nočním orientačním běhu.

Noční závod proběhne ze soboty na neděli 13. a 14. dubna. Závodit se bude od 21 hodin do 2 hodin ráno v lesích mezi Rychvaldem, Petřvaldem a ostravskými městskými obvody Radvanicemi a Michálkovicemi.

Mistrovský závod v orientačním běhu se na Ostravsko vrátí po dlouhých 16 letech. V neděli na něj naváže i 1. závod Českého poháru žebříčku A 2024 v orientačním běhu, který je Mezinárodní federací orientačního běhu IOF zařazeno do seriálu závodu World Ranking Event 2024. V době, kdy bude tento závod končit, odstartuje závod Mistrovství Moravskoslezského kraje na krátké trati a veřejný závod v orientačním běhu.

„V netradičním závodním prostoru čeká závodníky členitý terén s řadou rozvětvených podmáčených údolích a rýh, místy i s malými vodními plochami. V části prostoru i rekultivované haldy se strmými svahy, pozůstatky důlních vleček a prostory s vlivy po těžební činnost, které daly vzniknout lokálním sesuvům a tím i nepravidelným terénním tvarům,“ řekl pro patriotmagazin.cz předseda Sportovního klubu orientačního běhu Ostrava Josef Juřeník.

Pořadatelé očekávají, že se nočního závodu zúčastní okolo 550 závodníků. Hlavními favority budou Tomáš Křivda, jenž by měl obhajovat loňský titul, a Tereza Jánošíková, kteří ve svém sportu patří ke světové špičce. Součástí závodu bude i republikový šampionát veteránů, který je určen pro běžce od 35 let. „Na denním závodě na krátké trati den očekáváme 350 až 400 závodníků z celé republiky i dalších evropských zemí,“ dodal Juřeník.

Záštitu nad závody převzali primátor Ostravy Jan Dohnal a starosta Petřvaldu Jiří Lukša. „Všechny zájemce o outdorové sporty zveme do Městského sportovního areálu Petřvald, kde mohou vidět a povzbudit nejen závodníky dobíhající do cíle, ale v nedělním odpoledním závodě si mohou vyzkoušet orientační běh i na tratích připravených pro veřejnost. V areálu pro ně bude připravena i možnost zapůjčení elektronických čipů a po závodě občerstvení,“ uvedl Juřeník.

Sdílejte článek