Nejnovější zprávy: Nejpohádkovější v zemi. Disney zámek v Hradci nad Moravicí ukrývá i Beethovenův klavír Zástupci vlád států EU navštívili Moravskoslezský kraj. Seznamují se s jeho projekty

Společnost

Na koupališti ve Vřesině se topil muž (72). Zachránili jej lidé okolo

​Dvě pozemní posádky ZZS MSK zasahovaly ve středu 28. července u tonutí na letním koupališti Vřesina v městské části Ostrava – Poruba.

Ilustrační foto: Magazín PATRIOT

Informaci o události přijalo krajské operační středisko patnáct minut před sedmnáctou hodinou. Na místo vyjely výjezdové skupiny ze stanoviště Ostrava-Martinov.

Dvaasedmdesátiletý muž se při plavání náhle začal topit. Svědci události jej vytáhli z vody a započali provádět nepřímou srdeční masáž.

"Po asi osmi minutách se postižený probral a se zasahujícími záchranáři již komunikoval," uvedl za záchranáře Ladislav Lang.

Po podání léků, infuzních roztoků, podpoře dýchání a zajištění tepelného komfortu v rámci přednemocniční neodkladné péče byl muž k dalšímu vyšetření a ošetření transportován do ostravské fakultní nemocnice a předán zdravotníkům na oddělení urgentního příjmu.